Yerli yapım Multiplayer FPS oyunu Zula, Steam’in kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle, uygulamadan kaldırıldı.

Zula ekibinin 2016 yılında yapmış olduğu bir kampanyaya dayanan sıkıntı, bugün oyunun Steam’den kaldırılmasıyla son buldu. Zula, yaptığı kampanyada Steam üzerinden oyuna olumlu yorum yapanlara, oyun içi içerik hediye ediyordu. Haliyle bu olayın Steam’in kulağına gitmesi çok olmadı.

Rating manipülasyonu olarak adlandırılabilecek bu çalışma, oyun piyasasında da çok tepki çekmiş ve Reddit gibi platformlarda bile konuşulmuştu. Haliyle Steam de müdahale etme gereği duydu ve oyunu sisteminden kaldırdı.

Konu hakkında bir açıklama yapmayan Zula ekibinin oyununu artık sadece www.zulaoyun.com adresinden indirebiliyorsunuz.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar