Malumunuz yeni bir yıl, yeni umutlar ve yenilikler hayatımızın bir köşesinde olacak.  Umarız yeni yıl eskisini aratmayacak güzellikler ile insanları mutlu eder. Bende sizler için farklı bir konu olarak oyun tavsiyesi etmeyi uygun gördüm. Bakalım yılbaşında evde olan kişiler için oyun kurtarıcı olabilir. Fazla bekletmeden sizler için yaptığım oyun listesine göz gezdirelim.

-SUPER HOT- 2016

Olağan üstü mega hafızası sizi şaşırtacak demek istiyorum. Akıllıca yapılmış planlar sizi düşmanlarınızın o kadar da aptal olmadığını gösterecek. Sizi herhangi bir yerde kıstırıp kaza süsü bile verebilirler. Aksiyonu ve heycanı birebir göreceğiniz oyun kısa ve bittiğinde üzülebiliyorsunuz. Sonuç da o kadar öğrenirken oyunu bitirmek kötüdür.

   

Alien Shooter 2

Bazı oyunların kaderidir. Reklamıu pek fazla yapılmaz. Bu yüzden şansınız yaver giderse güzel oyunlara rast gelirsiniz. Meraklısına değişik bir heyecan katan Alien Shooter 2 enfes bir oyunda yaratıklara karşı nasıl kendimizi geliştirdiğimizi gösteriyoruz. Onlar bizzat görüyorlar bu gelişmeyi, oyun ilerledikçe heyecan artıyor. Alien Shooter 2‘nin o gaza getiren müzikleri hiç bitmesin diyeceksiniz.

 

SHANK 1 ve 2 

Linux, Mac OS X, Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360 versiyonları ile eğlencenin gözüne vurup sinirlenmeden bossları yenmeme garantisi veren oyundur. Eğer ki intikam oyunlarının ağabasını arıyorsanız çizimleri ve kontrolü ile seçeceğiniz en harika oyundur. 2. oyunda bir tuş ayarının işlevi farklı yaptıklarını düşünsem de aslında bizlerin kafası karışmaması için yapılmış bir olay olduğunu sonradan anlıyorsunuz. Baronlar , Kasaplar vs bu işte paramğı olan herkes Shank’ın bıçağının tadına bakacak.

 

-RIVAL SCHOOLS 1998-

İşte arcade makinelerini zengin ettiğim paramın hepsini harcadağım ama yenile yenile yenmesini oyunda kral olmamı sağlayan 1998 yılını harika geçirten pankreas maçları gibi yenilirken arkadaşınızın yardıma geldiği karşı tarafta hentbolcu,gözlüklü,doktorun olmaması gereken köstebek ve beyzbolcuyu seçip oyunu sıfırlayacağınız mükemmel oyun. Anılarım kıpraştı Bu seriye özel bir yazı yazmak ve onu herkse anlatmak gerekli diye düşünüyorum. Oynayın pişman olmayacaksınız ..

 

 

-Dirty Bomb-

Steam üzerinden ücretsiz olarak oynana bu online oyunun önce kaplamaları sonra oyun tarzı hoşunuza gidecek. Eğer oynarsanız benide çağırın bir kaç nişan alıp eğlenelim. Oyunu her zaman diğer oyunlardan ayırıyorum. Zamanın nasıl geçtiğini bilmiyorum. Arkadaşlarınız ile 3 karakter üzerinden sıkılmadan oynayacaksınız.

 

-Contract Jack- (2003) ve  -No One Lives Forever 1 v 2-   (2000 /2002)

Sizleri 2003 üniversite yıllarıma götürüyorum izniniz ile. Contract Jack bildiğiniz JamesBond’un aksiyon hali. James Bond oyunlarının hepsini yalayıp yutuğum için diyorum, eğer ki bu kahraman yerinde sayıp ilerleyemediyse bizim de şuçumuz var. O ne heybet? O ne karizma ? Oyunun içinde zaman nasıl geçti ? oyunlarından.  Monolith Productions tarafından geliştirilmiştir. Aslında  No One Lives Forever serisinin devamı geliştirilmesi niteliğinde ki oyundur. No One Lives Forever seri demişken en sevdiğim oyunu es geçmeyeceğim. Ajan filmleri izleyen kişiler bilir ki her zaman alet edavat ile bir olay çözülür. No One Lives Forever  serisinde size sadece belli aletler verilir dünyayı kurtarmanız için değil g.tü kurtarmanız için verilir. İlk oyundan haberdar olmayan şahsım 2. oyuna arkadaşımın ödüllü oyun demesi ile başladım ve defalarca oynadım. Contract Jack ‘den çok sevdiğimi de herkes bilir. Aslında ilk oyun ve ikinci oyun tema grafik olarak zamanının en iyisi olsada şimdi yeni haber yollarını gözlüyorum. No One Lives Forever 2: A Spy In H.A.R.M.’s Way Bir Oyun Konseptinin En İyi Şekilde Uygulanması Dalında Yılın Oyunu Ödülünü aday gösterilen  Eternal Darkness,Metroid Prime ve Mafia: The City of Lost Heaven gibi oyunların arasından çıkmayı o zaman ki şartlara göre başarmıştır. Japon köyünde ki olaylarımız askeri kampta kışın yaşanılanlar ve doğası görülünce bırakılmayacak oyundur. Oyun okadar kış olarak resmedildiği yerler vardı ki, orada yaşamayı bile düşünmüştür. Size No One Lives Forever 2: A Spy In H.A.R.M.’s Way seviyorum demiştim.

-Dishonored-

Direk Corvo dersek olayı anlatmamıza gerek var. Corvo asil bir asker  ani bir pusuda gözlerinin önünde sönen kraliçe ve kaçırılan bir velihat. Herşey değişiyor. bu olayı bozacak tek kişi corvo. Hem veba da cabası. Merak etmeyin, uzun bir macera ile güzel manzararalar eşliğinde akıllıca üstesinden geleceksiniz.

  

 

-LOTR The Return of the King-

Co-op olarak oynana ve bulmaca aksiyonu bize sunan oyun filmin en iyi oyunlarından bir tanesi. Filmde ki göndermeler ve bazı sahneler birebir uygulanmış. Graifik olarak şu an iyi olmasa da oynanabilirliği her zaman en yüksek seviyede bulunuyor. Açılış da Üç karakteri kontrol edip harika zamanlar geçirebiliyorsunuız.

 

 

-Onimusha 3: Demon Siege – (2005)

Fransa’da kanalizasyon altında bulmaca çözmek iyi fikir olmasa da elinde kırbaç olan bir adamın ve geçmişten gelen bir yakuzanın size anlatacağı çok şey olabilir. ilk 2 seriyi oynamasamız pek iyi olmaz. bana göre ince bağlantıları var. Fransa da ki kadın asker için az dövüşmedik . Çizimler hikaye oynanabilirlik. Farklı dünyadan bir oyun ve orada yaşamak isteyeceğiniz çizimler. Enfes şeçim.

 

 

Koca bir yılı geride bırakırken yeni oyunlar yeni umutlarla, sevdiklerinizle beraber olacağınız mutlu bir sene diliyoruz. The pack Tr Ailesi yeni yılınızı kutluyor. Hepinize Mutlu Yıllar 🙂

 

- Yorumlar -