Yeni KOTOR geliyor diyorlar, bizim el ayak titremeye başladı bile. Şimdilik söylenti boyutunda bile olsa hayal etmesi bir o kadar güzel.

Mass Effect: Andromeda’nın ardından Dragon Age’in 4. oyununun söylentileri yayılmaya başlamıştı ki, BioWare cephesinden bir haber daha düştü. O da malumunuzdur yıllardır hayalini kurduğumuz Knights of the Old Republic oyunu.

Oyun piyasasının ünlülerinden Liam Robertson’ın anonim bir kaynaktan aldığı bilgiye göre BioWare gizli gizli bir KOTOR oyunu geliştiriyormuş. Üstelik KOTOR remake’i olarak başlayan proje kendi oyununa doğru evrilmiş. Bizce de aşırı mantıklı çünkü Old Republic dönemine oldukça hakim olan Drew Karpyshyn Mass Effect: Andromeda’da yer almamıştı.

Bir yıldan fazladır BioWare bünyesinde olan Drew Karpyshyn’ın Mass Effect ekibine katılacağını sanmıştık ama oyun çıkınca anladık ki, durumlar farklı çünkü isim listesinde de adı geçmiyor. Üstelik Karpyshyn, yeni bir oyun projesinin içinde olduğunu Twitter’dan da duyurmuştu.

Eğer bu haberler doğruysa hunileri çıkartmanın vaktidir. Bizim tahminimize göre BioWare bu yıl Dragon Age’i, seneye ise KOTOR’u duyurabilir. Umarız bu söylentiler doğru çıkar.

- Yorumlar -