Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene kült bilim kurgu serisi Dune’un yeniden çekileceğini duyurmuştuk. Dünün erken saatlerinde ise yeni filmin yönetmeni belli oldu.

Geçen sene Pacific Rim ve Warcraft filmlerinin yanı sıra Christopher Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinin de yapımcısı olan Legendary Pictures, Frank Herbert’in kült serisi Dune’un medya haklarını satın aldığını ve yakın gelecekte bu filmin bizimle buluşacağını duyurmuştu. Bu duyurunun üstüne hakkında gelecek haberleri merakla beklediğiniz yönetmeni, bizzat Frank Herbert’in oğlu Brian Herbert tarafından Twitter üzerinden duyuruldu.

Herbert’in açıklamasına göre filmin yönetmen koltuğuna Arrival, Sicario ve Prisoners ile adını duyuran Oscar adaylı Denis Villeneuve oturacak. Kendisi aynı zamanda bu sene gösterime girecek olan ve başrollerini Harrison Ford ve Ryan Gosling’in paylaştığı Blade Runner 2049’un da yönetmenliğini yapıyor.

Yazıda belirttiğimiz gibi bu Dune’u beyaz perdede ilk görüşümüz değil. Daha önce avant-garde yönetmen Alejandro Jadorovski tarafından çekilen proje iptal edilmiş, daha sonra ise David Lynch tarafından çekilen ikinci adaptasyon ise beğenilmemişti.

Bunun dışında film ile ilgili bir bilgi elimize ulaşmadı, yeni haberler gelene kadar Dune 2000’e devam…

- Yorumlar -