Sons of Anarchy dizisinin showrunner ve yaratıcısı Kurt Sutter baba canavar gibi bir diziyle geri dönüş yaptı. The Bastard Executioner! Şu anda ilk 6 bölümü yayınlamış olan dizinin SAMCRO‘dan çok ama çok farklı olduğunu söylemeliyim.

14. yy Galler’inde geçen dizinin hikayesi 1. Edward (The Longshanks) ordusunda şövalye olan Gallerli Wilkin Brattle intikam ve kurtuluşu hakkındadır.

web_largecoverart_series_the-bastard-executioner_270x398

Wilkin Brattle İngiliz-İskoç savaşına katılan ve İngilizler için savaşan bir şövalyesiyken, gözlerini güç ve ihtişam bürümüş iki İngiliz şövalyesi tarafından ihanete uğrar. Bu ihanetin üzerine Galler’e geri dönüp, karısı ile çiftçilik yapar.

Ne var ki, 1. Edward ölüp yerine oğlu 2. Edward geçtiğinde (ki bu kralın ne kadar beceriksiz ve devlet yönetmekten bihaber olduğunu tüm tarih meraklıları bilir) İngiliz Lordları kendi beyliklerinde güçlerini daha da arttırmak için çabalarlar. Bunlardan bir tanesi de Wilkin Brattle ve ailesinin yaşadığı Ventrishire kendi bey bozuntusu aşağılık adamın şiddet ve hiddetinden nasibini alır ve halkı çok ağır vergilere boğar.
Wilkin ve köyün diğer erkekleri bu duruma baş kaldırır ve Ventrishire baronluğunun vergi toplayıcısının kafilesini gebertir.
Bunun üzerine…bence ben daha fazla konuşmayayım yoksa SPOILER olacak.

Sons of Anarchy’inin Gemma’sı, Kurt babanın eşi Kate Sagal, The Bastard Executioner dizisinde şifacı bir kadını canlandırmaktadır. Aşağıdaki resimden göreceğiniz üzere rol için girilen değişimin en güzel örneklerinden birini Kate Sagal’in dizideki karakterinde görebileceksiniz.

Kate Sagal ve eşi Kurt Sutter!

Oyunculuk, müzikler, tarihi mekanlar, coğrafya ve tabii ki entrikalarıyla izleyici koltuğuna yapıştıracak ve meraktan tırnak yedirecek bir dizi The Bastard Executioner. The Game of Thrones ve Vikings dizilerinin yeni sezonları başlayana kadar ne izlemesem acaba diye soruyorsanız, The Bastard Executioner tam size göre!

Dizi her hafta Salı günleri yayınlamaktadır ve FX Productions (The Shied, Sons of Anarchy vs) yapımıdır.

 

- Yorumlar -