BioWare yeni bir Dragon Age oyunu için çalışmalara başlamış. Ve hikayesine katkıda bulunacak en az bir konuk yazar olacakmış.

 

Indie oyunu Sunless Sea’nin eş yaratıcısı olarak bilinen Alexis Kennedy, BioWare ile anlaşarak serbest yazar statüsünde yeni Dragon Age oyunu için geçen yıl kurduğu ve ortağı olduğu stüdyodan ayrılmış. İngiltere’de bulunan Kennedy, Eurogamer’a verdiği röportaja göre, Kanada stüdyosu ile uzaktan çalışmalara başlamış. Kendisi, Bioware ile uzaktan çalışan tek kişi olması ve kesinlikle yalnızca konuk yazar olması bakımından eşsiz bir konuma sahip. Kennedy üzerinde çalıştığı şeyleri çok fazla anlatamasa da, oyunun diğer bölümlerinden “ayrılmış” olacağını söyledi.

“Söyleyebileceğim, oyunun diğer bölümlerinden ayrılmış hikayeler üzerinde çalışmak için önemli ölçüde özerklik aldım. Bu muhteşem bir şey değil, ama farklı. Dragon Age’de şimdiye dek pek konuşulmamış olan, hikayeyi daha rahat ve daha etkili yazmak adına güzel bir cömertlik” ifadelerini kullanmış.

Oyunla ilgili başka bir bilgi sunulmadığından, ne zamanı anlatacak; konusu ne olacak, ne zaman çıkacak gibi sorular şu an için cevapsız kalmakta. Şahsi olarak bir isteğim, mümkün olduğu kadar Dragon Age: Origins’in mekaniklerini de geri getirmeleri yönünde olacak. Inquisiton’da, partimizde yer alan karakterleri kontrol edememek, taktiksel darlık gerçekten can sıkıcıydı…

Serinin son oyunu olan Dragon Age: Inquistion 2014’te çıkmış ve beklenenin altında kalmıştı. Ancak DLC’ler ile çok daha sağlam bir hikaye akışına sahip hale gelmişti.

- Yorumlar -