Blizzard yeni ek paketini açıkladığı World of Warcraft’a küçük bir yama getiriyor. Yamanın asıl amacı, yeni ek paket World of Warcraft: Legion‘a hazırlık olacak olması ama elbette bazı yenilik ve değişiklikler mevcut.

Blizzard, daha önce de BlizzCon’da da belirttiği şekilde “dungeon”ların önemini ve etkisini arttırmak istiyor. Bu yolda ilk adımı da 6.2.3 yaması ile atacaklar. Warlords of Dreanor dungeonlarından başlayarak bir çok dungeon’da değişiklik geliyor. İlk yenilik de “Timewalking Dungeons” dedikleri sistem. Altı adet dungeon -Grim Batol, Stonecore, Lost City of Tol’vir, The Vortex Pinnacle, Throne of Tides ve End Time- bu yeni sistemin parçası olacak. Bu sistemin ilk ödülü , End Time’da ki Murozond’u andıran binek olacak (Timereaver Mount).

Ayrıca eskiden var olan “Valor” geri geliyor. Heroic veya Mythic dungeon’ları yapan ve bonus görevleri tamamlayan oyuncularla birlikte haftalık olarak Raid Finder’ı tamamlayanlara da valor ödül olarak verilecek.

Ve bunun dışında da, Archimonde’u heroic zorlukta kesebilen oyunculara da bir binek düşürme şansı geliyor. Archimonde ölünce ondan düşecek olan, karanlık güç içeren bir parça ile yeni bir görev dizisi başlayacak ve sonunda Grove Warden bineği sizin olacak.

PTR’a (test serverı) yakında gelecek olan yama, muhtemelen bir ay içerisinde oyuna entegre edilir. Aktif oyuncu sayısı tarihinin en kötü seviyelerine düşen World of Warcraft bakalım daha neler yapacak… Unutmadan, 11’inci yılı gelmek üzere olan oyunun da doğum günü kutlamaları yakında oyun içerisinde başlar.

- Yorumlar -