Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10, daha çıkmadan bir çok Torrent sitelerinde yerini aldı.

Peki ya güvenli mi? Sonra GTA V’in sahte 60 GB’lık torrentleri gibi olmasın?

Windows 10 için uzun bir süredir Build sürümlerini yayınlayan Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı Windows 10 Build 10240’dan sonra testlerine noktayı koymuştu. Yayınlanan son Build sürümünden sonra, Microsoft’un merkala beklenen Windows 10 işletim sistemi için geri sayım başladı! 29 Temmuz tarihinde kademeli olarak yayınlanacak olan Windows 10 güncellemesi, birçok yeniliği beraberinde getirecek.

Windows 10 Torrent Sitelerindeki Yerini Aldı!
Çıkışını gerçekleştirmesine son 3 gün kala Windows 10 için kötü haber geldi. Windows 10 Enterprise ISO, Windows 10 PRO ISO, Windows 10 Home ISO, dosyaları çeşitli Torrent sitelerindeki yerini aldı. Yayınlanan son Build sürümü üzerine inşa edilen Windows 10 Final sürümü için henüz illegal kullanıma olanak sağlayan crack bulunmuyor.

Yani Windows 10 zannetseniz sizi alttan alttan eritebilir ya da bunu suratınıza vurur, at kişnemesine tanık olabilirsiniz. (Anti-Virüs programınıza göre değişebilir.)

Korsan Windows kullanmanın ağır cezaları olmasına karşılık, çeşitli forumlarda büyük bir kesimin Windows 10’u şimdiden yüklediği gözlerden kaçmadı. Microsoft’un bu konu hakkında muhtemelen bir hamles iolacak ve korsan Windows 10 kullanımının önüne geçecektir.

win-10

Windows 10 Torrent Linkleri Güvenli mi?
Korsan her zaman geliştiricilerin korkulu rüyası olmuştur. Büyük firmalar bile almış olduğu üst düzey güvenlik önlemlerine rağmen ürünlerinin kırılmasını engelleyemiyor.

Günümüzde de bunun önüne geçilmiyor. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki korsan, vücudumuzun bir parçası gibi. Nadide bir parça.

Peki, korsan Windows, oyun ve uygulama kullanmak güvenli mi? Bu sorunun cevabı ise çok basit. Hayır! Ürünleri kıran hackerlar bazen crack dosyalarının içerisine kötücül yazılım entegre edebiliyor. (Yaşayan tanıdıklarımız var tabii.)

Torrent sitelerinde yayınlanan Windows 10 ISO dosyalarında oynama var mı? Küçük entegreler var mı? Anlamak çok zor. Bu yüzden uzak durmada fayda var.

- Yorumlar -