Paradox Interactive, EVE Online’ın yapımcı CCP Games’in elinden tüm White Wolf şirketini ve lisanslarını satın aldı. Şirketi umursamayıp, adeta kilitleyen CCP Games son olarak World of Darkness MMO projesini daha çok EVE Online’a vakit odaklanma bahanesiyle çöpe atmıştı.

Paradox Interactive’in kurtarma operasyonu World Of Darkness masaüstü rol yapma oyunlarından, Vampire The Masquerade: Redemption ile Bloodlines’a kadar herşeyi kapsıyor. Aynı zamanda yapılması beklenen MMO oyunun çalışmaları da bu satışın içerisinde.

White Wolf Publishing’in bağımsız bir kadroyla yeni rol yapma oyunları üzerinde çalışacağı da duyuruldu. Aynı zamanda Paradox Interactive, yeni video oyunlarının da sinyallerini verdi.

AsylumWallpaper

Paradox CEO’su ve başkanı Fredrik Wester, “Paradox oyunlarında olduğu gibi, White Wolf ürünlerinin de kendine ait sabit ve tutkulu bir kitlesi var. Yaptığımız işin ruhunda benzerlik olsa da, White Wolf IP’leri Paradox’unkilerden oldukça farklı bu nedenle de kendi markası ve ekibi olmasını hak ediyor.” şeklinde bir açıklama yaptı.

CCP’nin daha önce Project Vaulderie isimli fan yapımı Vampire The Masquerade: Bloodlines Multiplayer çalışmasını dava etmekle tehdit ettiğini ve bu nedenle projeyi yapanların çalışmalarını durdurmak zorunda kaldığını da hatırlıyoruz.

Artık yeni Vampire The Masquerade oyunu çıkartmayacağına emin olduğumuz CCP firmasından kurtularak küllerine dönmesini umduğumuz White Wolf şirketine büyük görev düşüyor ve Paradox Interactive’in bu görevin altından başarıyla kalkacağına eminiz.

- Yorumlar -