Bu ara her haber sızdırılıyormuş gibi hissediyoruz. Firmalar, bilgilerini korumakta zorluk çekiyorlar. Uncharted için çekilen filmin detaylarını da bu yolla öğreniyoruz.

Perşembe günü Julian Assange’in Wikileaks’i, Sony’nin hacklenmesi sırasında ele geçirilen binlerce maili paylaştı. Bunların arasında Uncharted ile ilgili olanlar da var.

299941

Kuzey Kore’li hackerların dosyaları Wikileaks’e vermesinin ardından, Wikileaks dosyaları yayınlama kararı aldı. Sony Pictures yetkililerinden birisi yaptığı açıklamada, Wikileaks’in bu kararını “talihsiz” olarak nitelendirdi.

Habere gelecek olursak, Ekim 2014 tarihli bir mailde National Treasure filmi ile Uncharted filmi arasında bir kıyaslama yapılıyor. National Treasure filmi, Uncharted’ın senaryosuna göre, basit ve gerçekçilikten uzak kaçıyormuş.

Daha fazla aksiyonun olduğu bir açılış sahnesine sahip olduğu da yazılanlar arasında. Ayrıca Uncharted filminde geçecek olan Nathan ile Elena arasında çok daha seksi ve romantik bir ilişki olacağından bahsediliyor.

Kasım 2013 tarihli bir mailde ise,  Uncharted filmi; “İçinde Dan Brown (Da Vinci’nin Şifresi’nin yazarı) olan bir Lara Croft filmi havasında, oldukça eğlenceli bir yaz macera filmi.” olarak tanımlanıyor.

national-treasure-patriotic

Senaryo

David Guggenheim, eski yönetici Amy Pascal’a Temmuz 2014’te bir senaryo göndermiş. Tam metni buradan inceleyebilirsiniz. Yine de filmin senaryosunun farklı olacağını düşünüyoruz. Çünkü bu senaryo yazıldıktan sonra The Hurt Locker filminin senaristi Mark Boal’ın ekibe katıldığı duyurulmuştu.

2848426-script

 

Sık sık revize edildiği görülen senaryo, zamanla Elena ile Nathan’ın ilişkisi üzerine gitmeye başlamış.

Temmuz 2014 tarihli bir mailde ise; Uncharted serisinin, bir çoklu platform oyunu olan Assassin’s Creed kadar büyük olmadığı ancak bunun filmin başarıya ulaşmasını engellemeyeceği yazılıyor.

Filmin yönetmeni Seth Gordon, projeden ne kadar etkilendiğini Ocak 2014’te Amy Pascal’a yazdığı bir mail ile açıklıyor. Hatta çeşitli sahne çizimleri de gönderiyor.

mark wahlberg

Mayıs 2014 tarihli bir mailde, Nathan Drake’i oynaması için düşünülen isimlerin; Thor’u oynayan Chris Hemsworth, Mark Wahlberg ve Channing Tatum olduğu ortaya çıkıyor.

Filmin yaklaşık 100 milyon $ gibi bir bütçesi olacağı söylenirken, Wahlberg’e 15 Milyon $ teklif etmeyi düşündükleri de yazılanlar arasında.

Çekimler ise Avustralya ve Meksika ağırlıklı olarak yapılacakmış.  Filmin 2016 yazında çıkacağı yönünde bir çok referans olsa da, kesin bir tarih maillerde yer almıyor.

- Yorumlar -