En merakla beklediğim konferans Ubisoft konferansı olmasa da beni en çok tatmin eden, dolu dolu geçen konferans onun ki oldu. Hem merakla beklediğimiz oyunlar hakkında istediğimizi aldık hem de güzel sürprizlerle karşılaştık.

1.Far Cry 5

Far Cry artık nasıl bir düzlemde gidiyor az çok biliyoruz kötü bir psikopat var. Onu hem seviyoruz hem öldürmek istiyoruz, kaçmaya çalışıyoruz falan. Biz de bu beklentiyle izleyince baya düz oyun bekliyorduk ki oynanış videosundan sonra heyecanlanmadık değil. Köpek var ya ismi de Boomer, şebek. Tabi oyunda CO-OP ve yapay zekâ yandaşlar da olacak, bunlar da etken ama Boomer önemli. Şarkımız Big Head Todd& The Monsters-Boom Boom.

Bir de yeni minik bir tariler var;

2.Transference

Bu yıl ki “bu neydi şimdi?” oyunumuz Transference arkadaşlar. Anladığımız tek şey Elijah Wood var ve garip bir oyun olacak. Büyük ihtimal VR’ın bir üstü ile karşı karşıya kalacağız yani gördüğümüz şey oyun, grafik değil de gerçekliğe daha yakın olacak. Bu da bizi psikolojik, gizemli, gerilimli bir oyuna çıkaracak gibi görünüyor. Aynı zamanda da film oyun karışık ilerleyebilir. Edindiğim bilgiye göre kaderimiz belirlediğimiz oyunlardan olacak. Biraz Black Mirror’ın Playtest bölümünü andırdı bana.

3.Skull and Bones

Black Flag’de sevdiğimiz korsancılıklı kısımları komple bir oyun yapmışlar. Zaten çok da sevilmişti bunu değerlendirmek istemiş sevgili Ubisoft. Zaten korsanlığı hangimiz sevmiyoruz ki. Bu arada sadece kuru kuru korsan savaşı olmayacak haberiniz olsun.

Madagaskar’ın güzellikleriyle dolu gameplay videomuz;

4.Crew 2

Kaleo’dan No Good ile baya gaza getiren bir trailer ile Crew 2 karşımızda. Sizin de anlayacağınız gibi her türlü motorlu yarışılabilecek şeyle yarışabiliyor olacağız amacımız da zaten bütün motor sporlarında en iyisi olmak. Bizce güzel.

Inception’ın içinden çıkan gameplay;

5.Starlink: Battle for Atlas

Oyuncaklı uzay macerası. Tabii ki konsollara uyumlu olarak gelecek.

6.Steep: Road to the Olympics

Kendisi Steep oyunu için bir expansion olacak arkadaşlar. Bu bizi biraz geçmişte Atari’de oynadığımız Hyper Olympic oyununa götürdü. Şarkımız Imagine Dragons- Warriors.

v7.Beyond Good and Evil 2

Eski dostlaaar eski dostlaaar… ay pardon. Bunu saklayabildikleri için Ubisoft’u tebrik ediyorum. Harika bir trailer ile Beyond Good and Evil geri döndü. Sondaki gözler Jade’in gözleri olabilir pek tabii.

8. South Park

South Park’tan 2 tane oyunumuz var bir tanesi mobil için olacak.
Phone Destroyer;

Fractured But Whole;

9. Mario+Rabbids: Kingdom Battle

Rabbid’lerin Mario dünyasına ışınlanıp el ele, kol kola maceraya atılacağımız Switch destekçisi bir oyun. Princess Peach <3

10. Assasin’s Creed: Origins

Assasin’s Creed olmayan bir Ubisoft düşünülemezdi. Öncesinden de yok sızdı yok duyuruldu derken, karşımızda en başa döndüğümüz Assasin’s Creed oyunumuz duruyor.

Bunların dışında garip bir gösteri ile Just Dance 2018 duyuruldu.

Ubisoft gerçekten olumlu yönde beni şaşırttı, umarım sizin de hoşunuza gitmiştir.

- Yorumlar -