Ubisoft iki ana oyunu Assassin’s Creed ve Far Cry serileri için 2017’yi de muhtemelen pas geçecek. Gerçek anlamda muhteşem oyunlar çıkarmadan oyuncuların karşısına çıkmayacaklarını belirtiyorlar.

Ubisoft’tan Tommy François‘nın IGN ile yaptığı röportajdan bazı kısımlar şu şekilde:

“Size ne söyleyeceğim biliyor musunuz; bize göre bu oyunların alfa sürelerinin en az bir yıl sürmesi gerekiyor. Bunun için uğraşıyoruz şu an. Böylece bu oyunların yapımı sırasında geçecek olan bir yıllık alfa süreci ile birlikte oyunların hem eksiklerini gidermeyi, hem daha parlak ve daha kaliteli bir hale getirmeye çalışacağız. Bu 2017’de AAA bir oyun çıkaramayacağımız anlamına gelse bile böyle olacak.”

“Şunu unutmamamız lazım. Oyuncular kraldır ve bu yüzden bizlerin oynayıp test etmesi çok önemli. Bu süreç içerisinde oyuncular “bu ne amk.(evet ingilizcesinde f. sözcüğü bolca var röportajda)” diyorsa eğer, bizler bir bahane üretemeyiz ve uzun emeklerimizin sonu, oyuncuların tabiri ile “s**t”(berbat) haline gelir”

Röportajdan da anladığımız üzere Ubisoft peşpeşe gelen facialardan sonra akıllanmış durumda. Umuyorum ki beklediğimize değecek şekilde oyunlar ile geri dönerler. Şahsen bir Assassin’s Creed oyunu daha oynamak istiyorum.

- Yorumlar -