Mart’tan beri adım adım ilerleyen Overwatch Dünya Kupası için heyecandı, oylamaydı, komiteydi derken 32 ülke seçildi ve 8 grubun içinde Türkiye F grubunda yerini aldı. Diğer gruplar ve takımımız ise şöyle;

Gruba göz attığımızda ilk dikkati çeken Rusya oluyor çünkü kendileri son Dünya kupası ikincisi ve takımlarında sağlam oyunculardan ShaDowBurn bulunuyor. Yani, Rusya karşısında gerçekten sağlam bir hazırlıkla çıkmamız gerekiyor, potansiyelimiz göz önüne alınınca bu o kadar da zor olmamalı.

Rusya dışında ise Singapur ve Kanada o kadar büyük bir tehlike oluşturmuyor ikisi de turnuvaya erken veda isimlerden. Hafife almamakla birlikte, iyi bir oyunla kendilerini yenebiliriz gibi gözüküyor. 2.olarak gruptan çıkmamız gayet mümkün.

8 grup, maçlarını canlı yayında oynayacaklar ve her gruptan ilk 2 seçilerek 4 grup daha ortaya çıkıp play-offlara geçilecek bu aşamadan sonraki ilk 2 takım ise BlizzCon 2017’de şampiyon olma adına ter dökecek.

E-spor adına parlak bir geleceğimiz olduğunu düşünürsek bu güzel turnuvada adımızı güzel bir şekilde duyurabiliriz. Yazımızı süsleyecek maçlarda Türkiye’yi de izlemek ayrı bir güzel olacak. Heyecanla bekliyoruz.

- Yorumlar -