2015’in en iyi oyunu seçilen ve bir çok farklı dalda da ödülleri toplayan The Witcher 3: Wild Hunt ile ilgili belki de en önemli nokta hikayesi.

CD Projekt RED, bir video yayınlayarak oyun ile ilgili değişik bilgiler paylaştılar. Bu videoda Polonyalı Paszport Polityki (Polityka’s Passport) dergisine verdikleri röportaj bulunuyor. Tabi röportajda geçen muhabbet ile de bir çok detay bilgi paylaşmış oldular.

Video 1.30 dakikalık, muhtemelen röportajın tamamını dergide yayınlayacaklar. Ama buradan bile çıkan bilgiler şu şekilde:

  • Oyunun hazırlanmasında aralarında yazarlar, konsept sanatçıları, konum sanatçıları, karakter sanatçıları, animatörler, programcılar, aktörler, sinematik ve ses tasarımcıları, besteciler, dublörler, tasarımcılar, üreticiler, test sürecine katılanlar, pazarlama,işletme, yönetim ve daha sayılamayan 1500’ün üzerinde başarılı insan katkıda bulunmuş.
  • Oyunun senaryosu 820,000 sözcükten oluşturulmuş.
  • Oyun için 2,000 kadar çizim yapılmış.
  • Oyunun açık dünyası ise tam 136 km kare bir alandan oluşuyor.
  • The Witcher 3’te 1,500 karakter yer alıyor.
  • Bu karakterlerin tasarımı için 16,000 animasyon gerçekleştirilmiş.

Witcher 3’ün bu kadar ödülü boş yere toplamadığı açık. Oynayanlar da biliyor zaten, ne kadar muhteşem bir dünya ve diyalogların oluşturulmuş olduğunu.

Bunun dışında konumuz hazır Geralt of Rivia iken, yakında gelecek olan ve oyunun son DLC olacak olan Blood and Wine ile Geralt of Rivia’nın hikayesinin son bulacağını belirtti CD Projekt RED. Bu hem üzücü bir haber, hem de aslında iyi. Üzücü, çünkü böylesi muhteşem bir oyuna insan doyamıyor, daha fazlasını istiyor; güzel çünkü hikayelerin çok uzun sürmesi ile ne kadar kötü durumlara düştüklerini çok gördük…

Hearts of Stone’da yakaladıkları başarıyı da, Blood and Wine ile bir çıta daha üste taşıyacaklarına eminiz. Firmanın da başarılarının devamını bekliyoruz, özellikle de Cyberpunk 2077’yi; Witcher 3’teki göndermelerden sonra da daha bir büyük hevesle beklemeye başladık…

- Yorumlar -