The Witcher 3: Wild Hunt’ın çıkmasına iki gün kaldı. Neredeyse tüm oyun medyası incelemelerinden tam puan alan oyunu hepimiz büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Her oyunuyla çıtasını daha da yükselten The Witcher serisi, üçüncü oyunuyla şimdiye kadarki en iyi Witcher deneyimini bizlere yaşatmaya kararlı gibi.

Hazır oyunun piyasaya sürülmesine iki gün kalmışken, The Witcher 3: Wild Hunt’da bizleri neler bekliyor, bir bakalım dedik.

Witcher 3 Dünyası

Önce The Witcher 3’ün dünyasıyla başlıyoruz. Önümüzde gerçek anlamda devasa bir dünya var. Sadece Novegrad bölgesinin büyüklüğünün 136 km2 olduğu ve boyutu bilinmeyen 5-6 bölgenin daha olduğu söyleniyor.

Bu da demek oluyor ki, sadece bildiğimiz kısmı GTA San Andreas’ın (36 km2)  3.7 katı büyüklüğünde. Diğer oyunlarla kıyasladığımızda ise, GTA 5’in (81 km2) 1.5 katı, Skyrim’in (39 km2) 3.5 katı ve Far Cry 4’ün (46 km2) 3 katı büyüklüğünde bir harita.

Witcher-Map-poster-bonus

 

Grafikler

Serinin olduğu gibi, mevcut piyasadaki oyunların da arasında en iyi grafiklere sahip oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu en üst ayarlarda 4K grafikle oynamak mümkün. Minimum gereksinimleri ise şu şekilde; (bakın minimum diyorum, gerekli olan demiyorum.)

İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 veya 64-bit Windows 8 (8.1)
RAM: 6 GB
Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870
Boş Alan: 40 GB

Bu da 4K grafikli oynanış videosu:

Dinamik ve Taktiksel Dövüş Sistemi

Witcher serisi içinde en gelişmiş ve mobilize dövüş sistemi bu oyunda mevcut. Dövüşlerimizde en çok önem vermemiz kısım savunma. Karşımızdakinin saldırılarından kaçınmak hayati önem taşıyor. Doğru zamanlarda hamle yapmak da oldukça dikkat etmemiz gereken konulardan birisi. Yapabileceğimiz bir sürü combo olduğu için, zamanla kendi stilimizi yaratacağımız söyleniyor.

Aktiviteler ve Oynanış

Oyunda bizleri oldukça fazla aktivite bekliyor. Han dövüşlerinden, kumar oynamaya kadar şehirde yapabileceğimiz bir çok şey var. Bunun dışında Geralt, diğer oyunlarda olduğu gibi romantik(!) anlar yaşayabiliyor. Gece ve gündüz sistem var ve dövüşlerimizi oldukça etkiliyor.

Diğerleri

Teknik detaylara gelecek olursak, PC’de oynuyorsanız, The Witcher 2 kayıtlarınızı yeni oyuna aktarmanız mümkün. 16 adet ücretsiz DLC verilecekmiş. Bunun dışında ilk kez Geralt dışında bir karakteri oynayabileceğiz. Kendisi Ciri isimli hanım kızımız olur.

Oyunun 50-120 saat arasında sürmesi bekleniyor. Ayrıca oyun için 36 farklı son hazırlanmış. Gerçek bir rol yapma deneyimi diyebiliriz. (36 farklı son nedir akadaş?)

Oyunda işleyen bir ekonomi sistemi olduğu söyleniyor. Böylece zaman içerisinde fiyatlar değişiyor ve mantık dışı fiyatlar görmüyoruz.

Sakalımız uzuyor 🙂

Dövüş konusunda da epey kendimizi aşmış durumdayız. At üstünde, su altında dövüşebiliyoruz. 10 adet Witcher işaretimiz var. Bir sürü iksirimiz yine bizi bekliyor. Ancak iksirleri içtikçe, toksisitemiz artıyor bu da şeklimizi, şemalimizi bozuyor.

Oyunun en eğlenceli yanlarından biri, istemediğimiz kadar canavar olması. Etrafımız bu canavarları öldürmemizi isteyen kontratlarla dolu. (80 çeşit canavardan bahsediliyor.)

Açıkçası biz epey heyecanlıyız ancak oyunun bilgisayarlarımızı sağlam yoracağı kesin.

- Yorumlar -