Yayınlanmasına sadece 2 hafta kala The Walking Dead dizisinden kafaları oldukça karıştıracak yeni bir video yayınlandı.

Hatırlanacağı üzere 6.sezonun finalinde Negan, bütün ekibi diz üstüne oturtup uzunca bir konuşma çekmişti ve en son sahnede de, birini o meşhur telli beyzbol sopasıyla öldürmüştü. Tüm yaz boyunca ölenin kim olduğuna dair izleyiciler tarafından yüzlerce teoriler üretilse de bu video ile beraber bir çok teori çürümüş oldu. Bir çok kişi bu videodan önce Glenn yada Abraham’ın öldüğünü düşünse de artık genel olarak bu kanı değişmiş oldu.

Fazla uzatmadan hemen yeni videoyu verelim önce ;

Videoda da görüldüğü gibi Rick, 6 sezon boyunca gördüğümüz, lider ruhlu, asi ve gözü pek karakterinden çok uzaklaşmış ve oldukça çaresiz ve korkak görünüyor. Her ne kadar video’da ölen kişinin kim olduğu hala belli olmasa da Rick’in yüzüne sıçramış kan izinden, Rick’in yakınında ki birinin öldüğü kanısına varılabilir. Rick’in hemen yanında Maggie ve Sasha vardı, o ölmüş olabilir ama bu fragmanda da arkadan gelen ağlama sesinin Maggie’ye ait olduğu da aşikar. Ancak son saniyelerde parçalanmış kafayı gösterirlerken yerde bir de battaniye olduğu da gözlerden kaçmadı. 6.Sezonun sonunda diz çökenlerin içinde sadece Daryl’in üzerinde battaniye vardı. Buradan da direkt olarak Daryl öldürülmüş diyemeyiz çünkü ekibin hiç biri görünmedi yani yerleri değişmiş olabilir. Ama gerçek olan bir şey varsa oda şudur ki, öldürülen kişi Daryl ise dizi yapımcıları, izleyicilerden inanılmaz bir tepki alacaktır.

Tüm bunların dışında video’da Rick’in bir ara Negan’a “not today… not tomorrow… but i’m gonna kill you!” demesi de bizleri biraz heyecanlandırmıyor değil. İlerleyen bölümlerde Rick ve ekibinin kurtulup intikam alıp alamayacağını da hep birlikte göreceğiz.

Ve son sahneye gelelim. Negan bir anda Rick’i yaka paça sürükleyerek karavana doğru götürüyor. Öncesinde söylediği Right Hand muhabbeti dolayısıyla elini mi keser yoksa onunla anlaşma mı yapar bilinmez (aralarında ki güç dengesizliğine bakacak olursak eşit bir anlaşma olmayacağına emin olabiliriz).  Tüm bu teorilerin hangilerinin gerçek olacağını da yayınlanacağı ilk bölümde görmüş olacağız. Belki de hiç bir teori de tutmayabilir bilinmez.

The Walking Dead 7.Sezon 24 Ekimde Yayınlanacak

- Yorumlar -