Hepimizin beklediği bir etkinlik daha geçti gitti; The Game Awards. Oyun dünyasının en iyilerinin seçildiği bu etkinlikten aldığımız haberler, merak ettiğimiz oyunlara bizi biraz daha yaklaştırıp tabii ki bol bol meraklandırıyor.

Bize de bilgileri ve trailerları sizlere sunmak kalıyor (gidebilseydik de iyiydi de). Ödülleri alanlar için de tık tık.

1. Marvel’s Guardians of the Galaxy – The Telltale Series:

Çoğumuz Telltale’in hikâye odaklı güzelim oyunlarında bizlere ne sunduğunu biliyoruz. QTE’ler, seçenekler, çoklu son vs vs… Bu oyun hakkında Telltale CEO’sunun dediğine bakılarak pek bir değişiklik de yok ancak yine harika bir hikâyenin bizi beklediği çok belli, üstüne üstlük bu sefer Marvel’dayız ve kendi hikâyemizi yazma şansımız var.

Trailerda oyuna dair pek bir şey yok ama çalan müzikle bizi Guardians Of The Galaxy ruhuna sokabildiği kesin.
Kesin bir çıkış tarihi yok sadece 2017’nin planlandığını ve 5 bölüm olacağını biliyoruz.

Şarkımız: Dancing in the Moonlight-King Harvest

2.The Walking Dead: New Frontier

Madem Telltale’den başladık o zaman bizim canımız, oynayanların bir şekilde kafasında yer etmiş The Walking Dead’e bakalım. Ben o kadar merak ediyorum ki anlatamam, Clementine’ı bunca zaman korumuşken; artık kim olduğunu neler yapabildiğini göreceğiz, onun hikâyesini bu sefer onunla yazmaya devam edeceğiz. Sonuçta şu anki bizi yaratan geçmişimiz ve az çok Clemie’nin geçmişine biz dokunduk şimdi geleceğini çizme vakti geldi.

Trailer’a bakınca yeni karakterimiz Javier ile artık bir tanışıyoruz. Kendisi çift dilli bir insan, anladığım kadarıyla İspanyolca konuşulan bir ailenin üyesi ve tabii İngilizce de biliyor. Kendisi dedesinin ölüp dirilmesi ile zombilerden haberdar oluyor ve istilanın 4. Yılında Clementine ile karşılaşıyor (çok büyümüş Clementine ya). Bu arada izlediğim zombi konulu dizilerde genelleme yapmak istemem ama Meksikalı, Kolombiyalı vs. İspanyolca konuşanların zombilere yaklaşımı çok ilginç oluyor, aileden olmasa da bir kabullenme var anlamadım. Neyse konumuz bu değil zaten. Buyurun trailer’a;

Çıkış Tarihi: 20 Aralık 2016, isterseniz şu an ön sipariş verebiliyorsunuz.

3. Death Stranding:

Oyunumuzun isminden de anlaşılacağı üzere ölümün atmosferde hissedildiği distopik bir dünyadayız. Ama ne yazık ki bunu zaten ilk trailerdan da anlamıştık, hala hikâyenin ne olduğunu anlamış değilim ben. Bu trailer da çok güzel ve eski trailer ile bağlantılı tatlış noktalar da var, belki 8 kere izledim ama oyun benim için hala koca bir gizem. Tek bir ek bilgi var o da kötülerin kötüsü Mads Mikkelsen ve küçük bir rolle de olsa Guillermo Del Toro’nun da kadroda yer aldığı. Bir de bi şey diyeceğim kim der bu oyun trailerıdır ya ne kadar güzel yapmışlar.

2019’a kadar yok dedi Kojima.

4. Prey

Prey ise bize bir oynanış trailerı ve tabii ki 8-9 dakikalık bir oynanış videosu sunmayı tercih etmiş (görmek istediğimiz hareketler bunlar). Böylece oyun hakkında birçok güzel detaya ulaşmış oldum. Öncelikle oyundan bahsedelim; yanlış giden bir deneyin parçası Morgan Yu karakterini oynayacağız. Trailerda yaptıklarımız yüzünden var olduklarından bile habersiz bizden daha güçlü, zeki ve ölümsüz bir insan ırkından bahsediliyor ve Talos I isimli özel bir gemide çeşitli uzaylılara karşı mücadele veriyoruz ve aslında tek düşmanımız da uzaylılar değil. Peki, bu mücadeleyi nasıl veriyoruz? Yetenekler ve silahlarımızla tabii ki. Yeteneklerimizi çeşitlendirebiliyoruz hatta uzaylı yeteneklerini bile alabiliyoruz bunun yanında silahlar etkili bir yöntemmiş ama zor bulunuyormuş ama içlerinde bir tane var ki zor bulunuyor diye kullanmayacaksın da ne yapacaksın? o da GLOO canon sana yollar yapabilen, yollarını açabilen bir silahtan bahsediyoruz daha ne olsun. Neyse videolara buyurun az Talos I gezelim ;

Trailer (1:10da başlıyor)

Bu da oynanış

Çıkış Tarihi: 2017 İlkbaharı

5. Mass Effect: Andromeda

Hepimizin yüreğini küt küt eden başka bir oyunumuz da Mass Effect: Andromeda. Seri içinde ilk kez açık dünyayı sunacak olan oyunumuz ilk 3 oyunun 600 yıl sonrasını ele alacak ve insanlığa yeni bir ev arayacağız. Düşünün Andromeda Galaksisi’ndesin ve açık dünyadasın daha fazla konuşmak istemiyorum.

Oyuna 2017’nin ilk çeyreğinde kavuşacağız.

6. Legend of Zelda: Breath of the Wild

Oyun, Wii U ve şirin Nintendo Switch için geliştiriliyor. Açık dünya ve tek oyunculu olacak.

Çıkış Tarihi 2017

En çok beklenen oyunlardan bu sefer de bu haberler geldi. Elimden geldiğince derledim topladım, umarım yararlı olmuştur. Başka etkinliklerde, daha güzel haberlerle görüşmek üzere.

- Yorumlar -