Ubisoft‘un büyük umutlar ve sağlam reklam kampanyaları ile birlikte bir kaç sene evvel çıkarttığı Tom Clancy’s The Division‘ın devamı gelebilir gibi duruyor. Hali hazırda ekip sürekli oyunu güncellemeye devam ediyor. Hem bug temizlikleri hem de sağlam ve büyük yamalar ile oyun içeriğini ciddi şekilde zenginleştiriyorlar. Gene de hikayesi bitti ve öylece kaldı.  Ama bu sırada da yapım ekibinin kafasında yeni bir plan olduğunu da öğrendik diyebiliriz.

The Division ekibinin başlarından olan David Polfedt, IGN’e verdiği röportaj ile bir takım ipuçları verdi. Kısaca özetlersek, aşağıdaki cümleler ile dikkatimizi yeterince çekmeyi başardı diyebilirim.

“Bence The Division harika bir marka ve içerisinde daha bir sürü potansiyel hikaye barındırıyor. The Division 1’de yapmadığımız bir sürü şey var. Bence ilerlemek için bir hayli geniş bir alanımız var ve bu sadece The Division’ı online tutmak anlamına gelmiyor. Ama şu an için bu konu hakkında çok fazla konuşma şansım yok.”

Ubisoft’un büyük oyunlarından biri olan The Division’ı kolay kolay bırakmayacağını tahmin ediyoruz. Hele de Tom Clancy ismine sahip olan bir oyun için bu daha da net bir durum. Üstelik firmaya göre, oyun çok da başarılı. Hem satış rakamları, hem de dönemsel olarak düşüşler olsa da, aktif oyuncu sayısından gayet memnun durumdalar. Bu durumda oyunun ikincisinin gelmemesi için bir sıkıntı yok gibi duruyor. Genel olarak şu an bu röportaj üzerinden çıkan söylentilerde en çok, yeni oyun gelirse (ki çok büyük ihtimal gelecek) Single -Player ve Multi-Player şeklinde ikili bir yapıda olabileceği üzerinde duruluyor.

Size göre The Division ilk oyun üzerinden mi devam etmeli? Yoksa ikinci oyun ile birlikte yeni bir yol mu çizmeliler?

 

- Yorumlar -