Telltale’in ikinci sezonunu yayınlamaya başladığı Batman: The Telltale Series oyununda beklenmedik bir şekilde eski Rus Ankara Büyükelçisi Andrei Karlov’un suikaste kurban gittikten sonraki fotoğrafı kullanıldı.

Episode 2: The Pact’de Gotham Bankası soygunu sırasında görülen fotoğrafta eski büyükelçi Karlov’un yerde yattığını görebiliyoruz. Bunu farkeden de bir Twitter kullanıcısı oldu.

Ankara’da ziyaret ettiği bir sergide bir çevik kuvvet polisi tarafından vurularak öldürülen Karlov, Rusya ile Türkiye arasında ufak çaplı bir krize neden olmuştu.

Fotoğrafı çeken AP foto muhabiri bu fotoğrafı nedeniyle World Press Photo Vakfı tarafından “Yılın Fotoğrafı” ödülüne layık görülmüştü.  Görüldüğü gibi Andrei Karlov’un vücudu kesilerek oyunun içerisindeki görsele yerleştirilmiş.

Telltale’in bu görseli neden kullandığı hala bilinmiyor. Firma henüz bu konuda bir açıklama da yapmadı.

(Kaynak: Kotaku)

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar