Stephen King’in ünlü romanı “It” yeni uyarlamasıyla tekrar beyazperdeye geliyor. Stephen King’e ait It (O) kitabından sinema filmine uyarlanan 1990 senesinde çekilen  “It” korku unsurlarını bize kendi dilinden anlatmış ve bir çok çocuğun rüyasına girmeyi başarmıştı.

8 Eylül 2017 tarihinde seyirci ile buluşmaya hazırlanan bu korku dolu yapımı kısaca hatırlatalım. Küçük bir kasabada yaşayan yedi çocuk kendilerine musallat olan bir canavarı, Pennywise adındaki palyaço olarak görmeleri ile başlar. Hiç kimse palyaçoları sevmez ile başlayan konuşmalar onları korku unsurlarının da içine hapsettiği bir gerçek rüyada kovalamaya başlayacaktır. Bill Skarsgård’ın Pennywise’ı canlandırdığı filmde kendisine Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard eşlik ediyor.

Filmin yönetmeni Mama filmiyle sinirlerimizi tavan yapan Andrés Muschietti. King’in 1986 yılındaki en çok satan kitabından uyarlanan ve Warner Bros dağıtımı ile izleyicisi ile buluşacak film bize yeniden çevrim yapılan filmlerin başarısını da sorgulamamızı sağlıyor. Kısa süre önce Stephen King’in beklenen filminden iki yeni görüntü de gelmişti.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

2005 Yılında Myspace ve Blog Üzerinden Oyun İncelemesi yazmaya başladım. 2008 Yılında İnsert Coin Adlı Oyun Sayfasında 2012 Yılına kadar Editorluk yaptım. 2012’den 2015 Yılına Kadar Game Man Adlı Sitede Haber Ve Site Editorluğu ve Yöneticiliğinde Bulundum. 2016 Yılından itibaren The Pack Tr Oyun Sitesin de Haber Editörlüğü Görevini Sürdüyorum. Atrıca gaming+ adlı facebook oun sayfasının genel yayın yönetmeniyim.

İlgili Yazılar