MMO piyasasında yeri sağlam olan nadir oyunlardan biri Star Wars: The Old Republic(SWtOR). Sıfırda başlayarak, son seviyeye kadar ilerlemesi en keyifli mmo’lardan biri hatta. Çünkü karakterlerin hikayeleri, başlı başına birer başyapıt.

Ancak oyundaki en büyük dertlerden biri, arkadaşlarınızla oynarken bir yerden sonra kopmalar yaşamanız. Birinizin daha çok vakti varsa, oynamak istiyor ve seviye farkı açılıyor. Sonra da o beraber “levellama”nın zevki kaçmaya başlıyor. Bunun farkında olan BioWare yeni seviye sistemini oyuna getiriyor. Artık gezegenlerin seviyelerine uygun olarak oyuncuların da seviyesi o gezegene göre ayarlanacak. yani siz level 60 iken, level 24 bir arkadaşınızla oynamak için parti kurup onun gezegenine gittiğinizde, sizde artık level 24 seviyesine göre ayarlanmış olacaksınız. Üzerinizdeki eşyalar da o seviyedeki eşyaların seviyesine göre özellikler vermeye başlayacak. Ancak tüm yetenekleriniz yine seviye 60’ın özellikleri olacak.

Experience (yetenek) dağılımı ise normalde grup içerisinde paylaştırılıyordu. Bu da artık aradaki seviye farkına göre dağılacak. Böylece düşük seviyedeki arkadaşınız, sizden daha fazla yetenek kazanarak, daha hızlı seviye de atlayabilecek.

SWtOR için planları devam eden BioWare, oyunu geliştirmeye devam ediyor. WoW’un düşüşünü de fırsat olarak görüp, piyasadaki yerlerini güçlendirebilirler.

- Yorumlar -