DICE tarafından geliştirilen ve Kasım 2015’te EA tarafından satışa sunulan Star Wars: Battlefront, her ne kadar multiplayer modlarıyla oyuncular tarafından beğeniyle karşılansa da oyunda hikaye modunun olmaması oyuncuların tepkisini çekmişti. Görünen o ki EA bu kez oyuncuları dinlemiş.

EA finansal çeyrek konferansında şirketin CEO’su Andrew Wilson’ın yaptığı açıklamaya göre, Star Wars Battlefront 2 hikaye moduna da sahip olacak. Ancak bu hikaye modunun bir senaryoya bağlı mı kalacağı, yoksa eski Battlefront serisinde olduğu gibi belli görevler yaparak bot’lara karşı savaştığımız modlardan ibaret olacağı konusunda henüz bir açıklama gelmedi.

Konferansın devamında Wilson’ın eklediklerine göre Battlefront 2, ilk Battlefront’a kıyasla daha geniş olacak. Karakter ve harita sayısının artacağı, haritaların genişleyeceği ve birçok Star Wars döneminden içerikler ekleneceği açıklandı. Bu içerikler sadece filmlerden mi yoksa tüm evrenden mi eklenecek, orası da henüz açıklanmış değil.

DICE tarafından geliştirilen Star Wars Battlefront 2’nin, 2017’nin yılbaşı döneminde raflardaki yerini alması bekleniyor.

- Yorumlar -