Efendim bugün biz baya güzel bir haberle uyandık, dün gelişi müjdelenen Spider-Man: Homecoming trailerı nihayet bizimle buluştu. Önce trailerı izleyip, incelemeye çalışalım.

Biz ortaya çıkan şeyden baya memnun kaldık, o kadar memnun kaldık ki uykudaki yazarı uyandırdı trailer. Marvel’ın belki de gelecek sene için en çok beklenen filmi, her Marvel uyarlamasında olduğu gibi çizgi romanlardan besleniyor. Biz de çizgi roman okumayan Marvel’cılar için ufak bir trailer analizi yapalım dedik.

Öncelikle ilk dikkat çeken nokta Peter’ın yakın arkadaşı oldu. Genelde Peter Parker’ın yanında zengin ve hafif emo arkadaşı Harry Osbourne’u görmeye alışık olsak da bu kez filmde Peter’ın yancılığını yapmıyor. Onun yerine Asyalı gibi duran toraman bir arkadaş gözümüze çarptı. Bu arkadaş Ganke, ya da başka bir isimle anılabilir filmde ancak kendisi çizgi romanlarda Peter’ın arkadaşı değil. Aslen Ganke’in örümceklerle münasebeti Miles Morales’e bağlanıyor, yani Ultimate evrenindeki siyahi örümceğimize. O da tıpkı Homecoming’de olduğu gibi Spidey’nin kimliğini erkenden öğrenip ona yancılık yapmaya başlıyordu.

Sizi bilemem ancak ben baya beğendim filmin Morales hikayesinden beslenmesini. İkinci göze çarpan noktaysa Tony Stark. Filmde Robert Downey Jr.’ın yer alacağı açıklandığından beri Stark ile Parker arasındaki “akıl hocası” ilişkisi beklenmiş olsa da bu trailer ile tescillenmiş oldu. Stark, Peter’a arabada nasihatler verirken gözümün önüne anında Civil War öncesi Spider-Man geldi. Orada da Tony Peter’ı asistanı olarak işe alıyor, ona akıl hocalığı yapıyordu. Tabii o zamanlarda Tony Stark’ın Savunma Bakanı olduğu gerçeği de var…

Bilemiyorum. Sonuç olarak bizim gözümüze çarpan şeyler bunlar. Filmin Ultimate Spider-Man ile Civil War öncesi Spider-Man arasında bir yere konması yeni Peter’ın ilk solo performansında seyircilere iyi yansıyacak diye umut ediyoruz, şahsen ben trailer’dan gayet memnun kaldım. Şu an top Sony’de ve 2017’de, görelim…

Not: Vulture harika olmuş.

- Yorumlar -