Sony çöküyor olsaydı ancak böyle bir konferans yapabilirdi diye düşünüyorum. Ne istediğimi aldım ne de bununla ikame edilebilecek bir şey aldım. Oyunların zaten çoğu beklediğimiz şeyler olmakla birlikte yeni duyurulanlar da pek bir etki yaratamadı. Eğer konferansı izlerseniz göreceksiniz ki izleyici de çok mutlu değil. Peki, hiç mi güzel bir şey yok diyecekseniz, olmaz mı var var. Buyrun;

1.Uncharted: Lost Legacy

Uncharted’ı sevmeyen yok herhalde, herkesi bir yerden vurabilen bir oyun bence. Mesela manzara mesela efsane hazineler. Ben küçükken hazineli, haritalı filmler çok meşhurdu bir yerden böyle bir yapım mutlaka çıkardı. Filmi izlemek başka ama Uncharted’ta bu senaryoyu oynuyorsun. Bu durum onu ayrı yere koyuyor. Şimdi övmemiz bittikten sonra, Uncharted gerçekten kendine yakışır bir şekilde yine harika bir hazine ile geçen E3’te dönmüştü. Bize bu sefer güzel güzel heyecanlandıran bir hikâye trailerı vermişler. Kovalayacağımız hazine mükemmel ortamlarıyla Hindistan’da olacak.
Bu sefer güzeller güzeli Nadine ve Chloe ile birlikteyiz. Geçen oyunda Chloe’yi görmememizin bir sebebi varmış demek ki. Söylemeden geçemeyeceğim Chloe’nin sesi harika değil mi? Teşekkürler.

2.Days Gone

Oyun ilk duyurulduğunda pek bir umudum yoktu. Kendisini gerçekten Last of Us olmaktan dönmüş bir oyun olarak algılamıştım. Ancak kendi içinde türünden ayrılan bir tarzı olduğunu ve oynanışı kıt olmayan, akıcı bir oyun görmüş olduk. Bu videoda yaratıkların bir kısmını, asi karakterimizi ve neler yapabildiğimizi göreceğiz. Karakterimizin konuşması olsun, tarzı olsun ki zaten aslında asi bir kişilik de hani o dünyada uzun süre kalmış bir insan ortalama bu hale gelirdi. Zombilerle yaratıklarla iletişimi olsun böyle olurdu. Ayrıca tek tehlike olarak zombiler ve insanlar değil de gerçekten bir ayının da tehlike unsuru olarak sunulabilmesi güzel olmuş. Tahmin edileceği üzere zombi istilası olduğunda dünyada sadece insanlar ve zombiler kalmıyor aslında.

3.Shadow of The Colossus

Aslında bu yeni bir oyun değil kendisi zaten 2005’te vardı ve çok sevilmişti. Bu sevilmenin üzerine yakın bir zamanda zor da olsa The Last Guardian çıktı ve bu oyunu aratmadı ki herkes, zaten bak bunu beğendiysen bunu da oyna diye sunuyordu ama Shadow of The Colossus’a ulaşmak bir süre sonra oldukça zorlaştı. Ama işte burada yeniden bizlerle beraber olacak.

4.Detroit: Become Human

Bu oyun hakkında bir şeyler bekliyorduk zaten. Yine bir karakter trailer’ı ile karşımızda. Büyük ihtimal ılımlı bir grup ile isyankâr bir grup yapay zekâmız olacak ve hikâye ellerimizde dallanıp budaklanacak. Bu videoda karakterlerin tavrı ile aklıma hemen Humans dizisi geldi konusu cidden aşırı benziyor oyun ilginizi çektiyse izleyebilirsiniz.

5.God of War 4

Bu serinin seveni var sevmeyeni var ama bence bu God of War’dan sonra sempati artabilir. Yine heyecan, öfke had safhada olacak. İskandinav dünyası ile birleşerek görkemli bir oyun olacakmış gibi duruyor.

6.The Inpatient

The Inpatient yeni duyurulan oyunlardan. Artık korku, gerilim söz konusu olduğunda bir adet senatoryum olmazsa olmaz. Büyük ihtimal kafamız sağlamken biz buralara düştük. Burada VR ile oynuyor olmamız biraz daha gerilimi arttırabilir. Şarkımız Express Yourself-Dave Antrell

7.Spider-Man

Herkesin yüreğinde hemencik yer edinen bir oyun oldu Spider-Man. Oyun bakınca gerçekten Spider-man. Ayrıca etraftaki neredeyse her şeyi kullanabiliyorsun, sınırsız bir ortam var denebilir. Dövüş çok güzel, diyaloglar güzel. E daha ne olsun.

8. Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Ortamdaki hareketliliği arttıran oyunlardan biri de oyuncuların çok sevdiği Horizon Zero Dawn DLC’si oldu.

Bahsedilen diğer oyunlar ise Call of Duty WW2, Marvel vs. Capcom Infinite, Moss, Starchild, Skyrim, Bravo Team, Master of The Deep ve Destiniy 2 oldu. Bir şey fark ettiniz değil mi, Last of Us 2 yok ve neden yok, niçin üzdüler bizi bilmiyoruz.

- Yorumlar -