E3 2016’da gözümden kaçan oyunun trailer’ını hiç bir bilginiz yoksa (benim gibi) fikir verme amaçlı bırakıyorum (Bir de beğendim o yüzden).

We Happy Few 1960’lar İngilteresi’ne hiç de mutlu bir açıdan bakmıyor. Oyunda, garip bir şehir olan Wellington Wells’teyiz. Şehirdeki insanların çoğu Joy isimli haplar (Çeşit çeşit tatlarda bildiğin uyuşturucu) nedeniyle gereksiz hatta tedirgin edici bir şekilde neşeli ve bu hapları almak uymak zorunda olduğunuz bir kural, almadığınız halde Downer adı verilen bir nevi isyancılardan sayılıyorsunuz ve sonucu hiç de iyi olmuyor. Bizim oynayacağımız ana karakter de artık ilacını almayı reddetmiş Arthur Hastings (Aslında sanırım oynayacağımız üç karakter var ama oynanış videosu ve normal trailerlarda da bir tek onu görüyoruz). Kendisi gazetede oldukça sevilen bir çalışan (Ayın elemanı falan seçilmiş), işi haberleri ayıklamak. Yine bir gün incelemesi için gönderilen haberlerden birinde kardeşi ve kendisinin içinde bulunduğu bir haber görüyor ve geçmişinden bir parça hatırlayarak Joy almaktan vazgeçiyor (Yani ben bilemiyorum bu oyun nasıl gözümden kaçmış).

we happy few

Ortadaki Arthur

Not: Oyun aslında çook önceden duyurulmuş (Zaten trailer ne kadar eski tarihli görüyorsunuz) ve Kickstarter’da kampanya başlatarak yoluna devam etmiş.

Hayatta kalma oyunu olduğu için seçeneklerimiz belli; ya onlar gibi davranacağız, ya gizli gizli kimselere görünmeden ilerleyeceğiz, ya da savaşacağız. Savaşırken oyun çeşitlilik sunacağını Steam sayfasında belirtmiş. Ya o an bulduğunuz aletlerden, ya da geliştirdiğiniz bir tanesinden faydalanabilirsiniz. Tuzak kurmayı öğrenip tuzaklar kurabilirsiniz. Son olarak oyun, yöntemsel olarak oluşturulmuş bir evren vaat ediyor yani herkesin deneyimi, neyi ne yapacağı, nasıl sonuçlanacağı kişiye özel. E3 2016’dan gelen oynanış videosu da huzurlarınızda. Aslında bir tane de yeni oynanış videosu var ama çok kötü olduğu için sadece oynanış trailerını koydum. IGN’den çok önceden gelen Pre-alpha oynanış videosuna da buradan bakabilirsiniz.

Oyunla ilgili başka birçok ayrıntıya Steam sayfasından, hatta bir yıl öncesine ait bir iki bölümlük oynanış videosuna da şuradan ulaşabilirsiniz.Umarım Contrast’ta olduğu gibi hayal kırıklığına uğramayız. Oyunun çıkış tarihi şu an için 26 Temmuz olarak belirlenmiş durumda o zamana kadar, neşeli kalın.

- Yorumlar -