Türk çizgi kahraman sayımız sınırlı olduğu kadar, Türk çizgi roman okuyumuzun da sayısı epey az. Marvel’ın, DC’nin çizgi romanlarını okuyanların sayısı gittikçe artsa da, yine de tatmin edecek düzeyde değil.

Örümcek Adam’ın yeni bir çizgi romanı çıkınca veya Hulk karakterinin çizgi serisini ezbere biliyor, Avengers takımını konuşuyorsak ve popüler yapıyorsak, sanırım suç bizde. Çünkü yılların Türk çizgi romanlarına değer ve destek vermediğimizden hepsi bir bir yok oluyor. “Bugüne kadar kaç tane çizgi roman okudunuz?” diye sorsak bütün hepsini sayıp Türk çizgi romanları kenara atabilirsiniz. Aklınıza gelmez. Şimdi size bu klişeleri ortadan kaldıracak yeni bir haber vermek istiyorum. Türk çizgi romanlarımız artık karikatürlerde değil, gerçekçi çizimlerden ve sert mizaçlı, korku saçan adamların ve güzeller güzeli hanımların maceralarının yer alacağı yeni bir dergi ile kendisine yer bulacak.

 

Rahmetli Türk Çizer (kendisini saygı ile anıyoruz) “Sezgin Burak” beyefendinin yazıp çizdiği, 1967 yılında Hürriyet gazetesinde yer alan “TARKAN” karakterinin yeni dergisi oğlu “Tan Burak” beyefendinin girişim ve çabaları ve değerli çizer arkadaşlarının uğraşları ile yeniden beyaz kağıtlardan evlerimize misafir olacak.  Tarkan dergisi yakında bizlerle…

Bu habere çok sevindik ve kendisinden güzel iltifatlar alarak birkaç soru sorduk ve memnuniyet duyduğunu belirterek yanıtladı.

Burak Özpolat: Merhaba Tan Bey, Tarkan yeniden bizim ile olacak. Peki dergi için şu an için en önemli faktör nedir? Neler bekliyor bizi yeni Tarkan Projesinde?

Tan Burak: Zira projeye başlamak için ilgi şart. Asgari net 250 abone ile maliyetleri garantilemek lazım. İlk başlangıç maliyeti biraz yüksek. Zaman içinde toparlar tabi. Ülkemizin bir değeri daha unutulmadan harekete geçelim dedik ve niyet ettik hayırlısıyla. Şimdilik yeni kapak çizimleri olacak günümüz ustalarından ve yetenekli okurlardan.

Çıkış macerası da daha önce hiç dergi veya kitap olarak yayınlanmamış olan “MİLANO’YA GİDEN YOL,” olacak. Vaktim olursa ben de bir kapak çalışması yapmak istiyorum, hatıra olsun diye. Sezgin Burak’ın hiç yayınlanmamış eseri “ÇOBAN ÇANTASI” da dergide yer alacak. Pek çok yenilik düşünüyorum ama inşallah ilgi görür.

Sizlerin desteği bu oluşum için çok değerli bir fırsat olarak yer alıyor. Kendisi de bu oluşumun bir parçası ve gece gündüz bu güzel bu aziz hatıranın sizin elinize geçmesi için uğraşıyor. Paylaşımları da bu yönde artıyor.

Tan Burak : Hasret Bitiyor…
2018’de efsanevi TARKAN DERGİSİ yeniden sizlerle…
İlk Sayıda MARYO’NUN KUŞLARI
Veee!
Hiç yayınlanmamış macera!
MİLANO’YA GİDEN YOL

 

Şimdi Sevgili Tan Burak’ın kısa isteğine göz atalım ve elimizden geldiğince bu iletiyi herkese yayarak Yeni Tarkan Dergisin çıkacağını ve Tarkan dergisi gerekli imtiyazı sağlarsa bunun yeni Türk çizgi romanlarının yeniden farklı maceralar ile sunulacağının anlamına geldiğini unutmayalım.

Hiç yayınlanmamış macerası MİLANO’YA GİDEN YOL ile ve Sezgin Burak’ın emsalsiz çizim arşiviyle, sürprizlerle TARKAN Dergisi size geliyor.
Yeni yayın projemize siz de güç verin…Biz hazırlıklarımıza başladık…
Şimdi sıra sizde Sevgili TARKAN Dostları.
www.TARKAN.com.tr sitemizde yayınladığımız ÖN KAYIT ve ANKET FORMU’nu doldurun, projemize güç verin.

http://www.tarkan.com.tr/index.php/tr/menuonkayitformu

 Sevgilerle,
Tan Burak

Altar’ın oğlu Tarkan geri dönüyor! Büyük Hun imparatorluğunun yenilmez kılıcı, Vikinglerin, Vandallıların Çinlilerin korkulu rüyası geliyor. Hain Kostok’u çok iyi tanıyan Kurt geliyor. Proje kendini belli ettiğinde bakarsınız 7. Tarkan filmi bile gelebilir sinemamıza bu bile büyük heyecan uyandırıyor. Şu ana kadar 6 film Sinema severlerle buluştu ve harika yapımlar olarak hafızalarımızda yer aldı. Sizlerden de bu projeye üye olarak katkıda bulunmanızı rica ediyoruz. Şubat ayında çıkacak Tarkan dergisi için şimdiden heyecanlıyız. Siz de 5 dakikanızı ayırarak güzel şeyler olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

- Yorumlar -