Amerikalı film yapımcısı Gail Katz, Settlers Of Catan kutu oyununun film ve televizyon haklarını satın aldı. Air Force One, Pawn Sacrifice ve Cashmere Mafia gibi yapımların arkasında imzası olan Katz, “Yıllardır oyunun yeni bir adaptasyonunun yapılmasını bekliyorum. Catan adası; klasik temaların olduğu, göz alıcı, heyecan dolu ve zamanın ötesinde bir yer.” şeklinde açıklama yaptı.

Dünyada binlerce kutu oyuncusunun severek oynadığı Settlers of Catan için bir sinema filmi veya televizyon dizisi ile karşılaşmamız olası görünüyor. Yani, filmini yapmayacaksan haklarını neden satın alırsın ki?

Differents-Boards-settlers-of-catan-521934_1157_768

Konsollar, bilgisayar ve IOS için çeşitli oyunları da bulunan Settlers of Catan, ilk olarak 1995 yılında Klaus Teber isimli bir Alman tarafından tasarlandı. Oyun; kaynak kullanımı ile yerleşim merkezleri kurmaya dayalı bir kült strateji kutu oyunu.

Yapılacak bir yapımın, Settlers of Catan oyuncularını tatmin edip, etmeyeceği ise ayrı bir tartışma konusu olacak gibi duruyor.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar