BBC, The Gamechangers’ı nihayet yayınladı ve biz de izleme şansı bulduk. Büyük kavgaların döndüğü ve Rockstar Games’in Mayıs ayında marka ihlali yüzünden BBC’ye dava açtığını hepimiz biliyoruz.

Daniel Radcliffe’in Rockstar Games’in başkanı Sam Houser’ı canlandırdığı filmde, Grand Theft Auto: San Andreas’ın yapım süreci sırasında yaşananlar anlatılıyor. Bir yandan Bill Paxton’ın canlandırdığı ve barodan atılan Jack Thompson isimli eski avukatın, 90’lar ve 2000’lerin başında Rockstar Games başta olmak üzere şiddet ögesi içeren oyunlara karşı açtığı savaş ve bunun Rockstar Games üzerindeki etkisi filme konu edilmişken, bir yandan GTA III’ün ardından devrim niteliğine yeni nesil bir oyun GTA: San Andreas’ın nasıl doğduğu ve hazırlandığı gösteriliyor.

Her ne kadar Rockstar Games, film yayınlandıktan sonra Twitter üzerinden bütün filmin uydurma olduğunu söyleyen, epey ağır bir tweet attılar.

(Bilmeyenler için Basil Brush, BBC Children kanalında yer alan bir karakter. Bollocks ise eeee… Google’dan bakın.)

Basil Brush

Basil Brush

Açıkçası film bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bir çok sahnesi Daniel Radcliffe’in sakalı kadar yapma görünüyordu. Özellikle Jack Thompson’ın sahneleri epey yapmacıktı.

Dramatize etmek için ne kadar uğraşsalar da pek vurucu sahne yok diyebiliriz. Oyun tasarımı kısmı neredeyse tamamen es geçilmiş. Bütün film, “Oyunda şu özellik olmalı, yapın!”,”Abi, tamam yaptık.” şeklinde özetlenebilir.

Üstüne üstlük şimdi bir de, filmin gerçekleri yansıtmadığı söyleniyor. Ne diyeyim ki? BBC’de epey bir alınmış, Rockstar Games’in tepkisine.

İşte filmin trailerı:

- Yorumlar -