Samara geri dönüyor. Halka serisinin üçüncü filminden ilk fragman yayınlandı.

Samara artık teknolojiyi kullanabiliyor. Ya da bu işin kaymağından bir parmak da biz alırız diyen kişiler onun intikamını sonlandığı yerden yeniden televizyonlara getiriyorlar.

Samara’yı, Halka’da ilk izlediğimizde onu huzura kavuşturacak hikayeyi bağdaştırıcı maceralara atıldık. Samara neden insanları arıyor ve kısık ses tonu ile “SEVEN DAY” diyordu.

Halka filmi 2 bölüm olarak düşünülse de 2. filmin sonunda bırakılan açık kapı 3. filmin geleceğinin habercisiydi. Uzun yıllar Halka 3 filminin çıkmasını bekledik. Ne oldu bekleyince? Yıllar sonra Rings vizyona girmeye hazırlanıyor.

Peki Samara’nın komedi filmlerine kadar giden ününün kaynağı neydi? “Korkutması”, en büyük cevap olacaktır. “Hikayeyi tek filmde açıklayabilirlerdi 2. filme ne gerek vardı” diyenlere karşı, kimisi 1. bölümde eksikler vardı ve Samara dönmeli diyordu.

Halka filmi ilk olarak Ringu adı ile Asya piyasasına adım atmış ve Halka izleyicisi olarak izleme şansına nail olmuştum. Amerikan yapımı ise orijinalinin çok daha önüne geçti.

Samara’nın hikayesi Rings’de geri dönüyor demiştim. Bu sefer kaset filan hikaye olmuş. Direk e-mailden gelen bir video ile telefon çalıyor. Tüplü televizyonlara veda edilmiş. 49′ TVlerde boy gösterir olmuş. Ama yine de geride kalmış. Fragmandan anladığımıza göre bir sinema klasiği yatak sahnesi de unutulmamış. (Hangi çift sabah kalktığında bu kadar canlı oluyor. KLİŞE)

Kamerandan kan akıyor ama evinde “Akşam 11, Sabah 6 bedava” tarifesi varmış gibi ev telefonu kullanıyor. Cep telefonu olsa sinyali çekmeyecek bir yerde olurdu. Bu bir gerçek. Halkanın yeşil siyah görüntü kalitesini her yerde görmeniz mümkün. Zannediyorum filmi seri katile bağlayacaklar ve son durak serisini azıcık taklit edecekler.

Lanetli bir video kasetten yakın teknolojiye giden korku filmi Rings, 11 Kasım 2016 tarihinde ülkemizde vizyona girecek. Tabi ben de gidip izleyeceğim.

Halka serisinin 1. ve 2. filmleri efsane oldu. Asya versiyonu çok sönüktü. Rings de diğerleri gibi sinemada izlenecek kıvamda görünüyor.

 

- Yorumlar -