Tom Clancy’nin efsane kitabı ve serisi Rainbow Six’in son oyunu, Rainbow Six Siege, Ubisoft’a göre bir hayli iyi gitmekte. Steam üzerinden anlık oynayan oyuncu sayıları da fena değil.

Firma, oyuna ait resmi Twitter hesabı üzerinden bir iki infografik yayımladı. Bunlar da, oyuncuların en çok ne şekilde ve neler yüzünden öldüklerine dair bilgiler içeriyor. Tabi bu bilgiler, “Operation Blood Orchid” sezonu verileri. Yani, Eylül-Aralık 2017 dönemine ait olan oyuncu verileri. Örneğin oyuncuların genel olarak birbirlerini öldürme mesafesi ortalama 9.39 metreymiş. Yani yaklaşık olarak bir otobüslük mesafeden vuruyor herkes birbirini. Şahsen ben de genelde bu mesafeden ölüyorum… çok becereksizim fps oyunlarında ne yapayım.

Bir diğer infografiğe göre de, GU’nun toksik mayını ile ölmek büyük başarı. Yaklaşık olarak her 10000(on bin) ölümden 1’i bu mayın sebebi ile ölüyor. Aynı şekilde, düşerek ölenlerin (NOOB!!) sayısı da bir hayli az. Yaklaşık olarak her 5000-5500 ölümden 1’i düşüp ölmek olarak kayıtlara geçmiş. Tabi ki ilk sırada, kurşunlar ile delik deşik olma durumu var. %86.70 ile çok büyük bir oran ile birinci sırada. İkinci sırada ise, kan kaybı ile ölmek var %5.06 ile. Ve peşine üçüncü sırada patlamalar var. Şahsen “Melee” yani yakından bıçak saplarak vs. gibi durumlar ile ölüm oranını daha çok beklerdim.

Rainbow Six Siege’de, şu an “Operation White Noise” sezonu aktif durumda. Yeni sezon, yeni karakterler, yeni ölümler…

 

- Yorumlar -