Bu zamana kadar hep kahraman olup prensesleri kurtarmaya çalıştık. Peki ya siz o prenses olup da kurtarılamazsanız? Kickstarter‘da tam da bunun oyunu var ve oyunculardan destek bekliyor.

Klasik bir  taktiksel RPG oyunu olarak tasarlanan A Princess to Save Me, epey alıştıklarımızdan farklı bir hikayeyle karşımıza çıkıyor. O da şu şekilde;

Karakterimizin adı Amelia ve kaçırılmış bir prensesiz. Kahramanımız tarafından kurtarıldıktan sonra evimize dönmek için yola çıkıyoruz. Bir gece ormanda kamp kuruyoruz ve kahramanımız avlanmak için ayrılıyor. Ancak sorun şu ki; aradan ne kadar uzun zaman geçerse geçsin, kahramanımız geri dönmüyor. Artık tek başımızayız ve bir şekilde eve dönmemiz gerekiyor. Bu zamana kadar bizi kollayan insanların hiçbiri yanımızda değil ve güçlü olmak zorundayız… Ya da ateşin başında ölüme terk edebiliriz. Seçim bize kalmış.

774feb1b47e932ca2c1a9ac9c2f23530_original

Verdiğimiz kararların oyuna etki ettiği ve farklı farklı sonlara sahip olan oyun, sıra tabanlı bir savaş sistemine sahip ve dört kişiye kadar grup halinde dolaşabiliyoruz.

Oyun 10.000$ için Kickstarter’da destek bekliyor ve 3 Aralık’ta fonlanması sona eriyor. Oyunun kopyası ise Kickstarter üzerinde 10$’dan başlıyor. Ayrıca oyunun demosunu Kickstarter sayfasından edinebilirsiniz.

9c0b0c1b965a90915ec49ffdd6f0c0a8_original

- Yorumlar -