Avustralya ve Yeni Zelanda’nın ardından Amerika Birleşik Devletleri çıkışını da gerçekleştiren Pokémon GO, Avrupa için bir türlü piyasaya sürülemiyor. Ne zaman çıkacağı da hala belli değil.

Sitesinde Birleşik Krallık için kocaman bir “Coming Soon” yazan Pokémon GO, Independent’ın haberine göre İngiltere ve Avrupa çıkışını durdurmuş durumda. Bunun nedeni ise oyunu çok fazla kişinin oynamak istemesi.

Bir anda daha önce görülmemiş şekilde fenomen olan oyun milyonlarca kişi tarafından indirildi ve oynanıyor. Haliyle Niantic sunucuları da bu kadar kişiyi kaldıramıyor ve bu durum oyunun bozulmasına neden oluyor. Özellikle Amerika’da birçok oyuncu “Failed to get data from server” hatası aldığından oyuna bağlanamıyor.

pokemon go

Haliyle oyunun Avrupa için çıkışı Niantic tarafından bekletiliyor. Niantic’in Business Insider’a yaptığı açıklama da bu şekilde.

Niantic CEO’su John Hanke, oyunun bu kadar popüler olmasını beklemediklerini ve kendilerinin bu duruma hazırlıksız yakalandığını açıkladı.

Bu durumda da Niantic, oyunun Avrupa çıkışını beklemeye almış durumda. Ne zaman çıkacağına dair ilk spekülasyon ise Infotech Maestro tarafından yapıldı ve tarih olarak 27 Temmuz verildi. Çıkıp çıkmayacağını göreceğiz.

Buna rağmen oyunu hala Android üzerinden APK ile oynayabiliyoruz. Hatta iPhone kullanıcıları regionlarını ABD yapıp, bir ABD App Store hesabı açarlarsa oyunu indirebiliyorlar. Yine de sunucu problemleri bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Kısacası pokémonu yakalayan çıksın, kasıyor.

(Resim Independent.co.uk)

- Yorumlar -