2014’ün sonuna gelirken şöyle bir geriye baktığımızda bu yılın oyun piyasası açısından oldukça hareketli geçtiğini söyleyebiliriz. Bir çok oyunun piyasaya sürüldüğü ve bir çoğunun da haberinin dolaştığı dolu bir yıl oldu. Biz de, The Pack ekibi olarak 2014’te en çok beğendiğimiz oyunları kendi aramızda değerlendirdik ve bir liste hazırladık.

İşte bu sene hala oynamadıysanız bir an önce oynamanız gerektiğini düşündüğümüz, 2014’ün en iyi 10 oyunu:

10- Hearthstone: Heroes of Warcraft

Bağımlı arkadaşlarımız var. Hala ayırmakta güçlük çekiyoruz. 

hearthstone

 

9- South Park: The Stick of Truth

Kendine has bir keyfi olan South Park: The Stick of Truth, film-dizi serilerinin istenilince gayet güzel oyuna dönüştürülebileceğinin kanıtı.

southpark

 

8- Diablo III: Reaper of Souls

Diablo III için gelen bu genişleme paketi ile oyun eski görkemli günlerine geri döndü diyebiliriz. 

diablo3

 

7- Divinity: Original Sin

Klasik RPG türünde genellikle Bioware’in bize verdiği o tadı, bu sene Divinity ile aldık. Oldukça keyifli ve sürükleyici bir rol yapma oyunuydu. Oyun içi etkileşimler ve CO-OP modu oldukça başarılıydı.

divinity

 

6- World of Warcraft: Warlords of Draenor

WoW’un piyasaya sürülen son ek paketi, artık oyundan tat alamayan müdavimlerini bile oyuna döndürmeyi başardı. Blizzard bu sene yine başarılı işlere imza attı diyebiliriz.

tumblr_nfi4hqtTfH1sqcdfno1_1280

 

5- This War of Mine

Sıradan savaş dönemi oyunlarından çok farklı ve aşırı etkileyici bir oyun. Savaş sırasında, savaşmayıp hayatta kalmaya çalışan insanların hayatını oynadığımız This War of Mine, insanın duygularını altüst eden bir çalışma olmuş.

this war of mine

 

4- Far Cry 4

Başarılı bir Far Cry oyunu daha. Beklediğimiz aksiyon ve sürükleyici senaryo bunda da mevcut. 

farcry

 

3- Telltale Games Oyunları (The Walking Dead, The Wolf Among Us, Tales From Borderlands, Game of Thrones)

Telltale Games’in bütün oyunları bu listede yer alabilecek kadar başarılı. Aramızda kavga edeceğimize biz de hepsini tek yerde birleştirme kararı aldık. 

tumblr_neshxpGL8d1r1tzl2o1_r1_500

tumblr_neshxpGL8d1r1tzl2o3_r1_500

 

2- Shadow of Mordor

Hobbit filmleri beklentimizi karşılamasa da, bizi hala memnun edebilen bir Orta Dünya yapımı var. Shadow of Mordor, senenin en iyi oyunlarından birisi olmayı hak ediyor.

shadow of mordor

 

1- Dragon Age: Inquisition

Listenin ilk sırasını ikinci oyunuyla büyük bir hayal kırıklığı yaşatan Bioware’in efsanevi serisi Dragon Age’in son oyunu Dragon Age: Inquisition alıyor. Biraz daha özüne döndüğünü söyleyebileceğimiz oyun, Dragon Age: Origins’in  tadını verebilmiş durumda. Eğer oynamadıysanız kesinlikle bu oyunu bir an önce edinin deriz.

dragon age inq

dragon age inq 2

- Yorumlar -