Blizzard’ın FPS oyunu Overwatch’ın, profesyonel oyuncular için yarttığı OWL (Overwatch League) başlıyor. E-Spor alanında çok ciddi bir pay yaratması, büyük bir kitleye hitap etmesi beklenen lig başlamadan hemen önce de, oyuncuların ve seyircilerin maçlara ait hiç bir şeyi kaçırmaması için İOS ve Android tabanlı mobil platformlara yeni bir uygulama çıkarttı.

Bu uygulama sayesinde, haberler, röportajlar, takımların profilleri ve bilgileri ile birlikte maç analizlerine de ulaşabilir duruma geliyoruz. Tabi ayrıca takımları detaylıca, kadroları, fikstürleri gibi detaylı bilgilerle de inceleyebiliyoruz. Ama belki de en önemlisi, maçları canlı şekilde bu uygulama üzerinden izleyebilir olacak olmamız. İzlemek istediğiniz bir maça alarm-bildirim koyarak, maç başlamadan önce uygulama sizi uyarıyor.

 

Bu özelliklerin çoğu, aslında zaten Overwatch Ligi internet sitesinde var. Ama uygulama olarak da gelmesi, elbette hayranları ve sıkı takipçileri açısından güzel ve önemli.

Lig, 10 Ocak’ta, San Francisco Shock ve Los Angeles Valiant takımları arasındaki maç ile başlayacak. Açılış gecesinin yapılacağı mekandaki tüm biletler tükenmiş durumda. Yani ilgi bir hayli büyük. Ayrıca bizler de, uygulama veya web siteleri üzerinden bu maçı izleyebilir olacağız. Ancak OWL, Twitch üzerinde yayımlanacak mı, yoksa yayımlanmayacak mı bu konuda bir bilgi hala yok.

- Yorumlar -