3D sanatçısı Joshua Llorente‘nin yaptığı Kahire temalı Overwatch haritası, oyunun yönetmeni Jeff Kaplan‘ın ilgisini çekmiş durumda. “Payload” tarzı haritayı Unreal Engine 4 ile yapan sanatçı, Mısır’ın dikili taşları (Obelisk-pillars) ve fütüristik mimariyi birleştirerek, tam da Blizzard tadında bir harita yapmayı başarmış ve gerçekten muhteşem görünüyor.

Llorente, yaptığı eseri geçtiğimiz hafta Reddit’te paylaştıktan sonra Jeff Kaplan’dan; “Amazing work! We’ll be in touch.“(Muhteşem çalışma! İrtibata geçeceğiz.) şeklindeki geri dönüş çoğu takipçiyi de heyecanlandırdı.  Bunun üzerinde Llorente’de haritasının daha iyi göründüğü ve incelenebildiği bir video yayınladı.

Harita için ilk yayınladığı ve havadan gösterdiği video bu kadar ilgi çekmiş iken, sonradan yayınladığı ve bu sefer yerden, bir karakterin gözünden göründüğü hali de, haritanın ne kadar detaylı ve kaliteli olduğunu gösteriyor. Hatta bilmesem, direkt olarak haritayı Blizzard’ın sanat ekibi yapmış bile diyebilirdim. Kesinlikle oyuna katılması gereken bir çalışma olarak görüyorum.

Yalnız bu harita, Llorente’nin Overwatch için yaptığı ilk tasarım değil. Bundan önce de bir çok harita tasarlamış. O haritalara da buradan ulaşabilirsiniz.

- Yorumlar -