Çizgi film kanalı Nickelodeon, özellikle 90’lar çocukları için ayrı bir yer tutmaktadır. Bir kısmımız Fox Kids ile büyürken, bir kısmımız da Nickelodeon ile büyüdük.

İşte o Nickelodeon, The Splat isimli yeni bir kanalda 90’lar çizgi filmlerini yayınlayacağını açıkladı. Tabi bu haber ben ve benim gibileri oldukça heyecanlandırdı. Yeniden Rugrats’ı, Hey Arnold’u izleme düşüncesi, hatta şimdiki çocukların izleyebileceğini bilmek oldukça güzel bir his.

İçimizden 90’lar döneminde yer alan her şovun yer alması geçse de, bunun mümkün olmadığının farkındayız.

Yine de yeni kanalda olmasını hayal ettiğim çizgi film ve şovları şöyle listeledim:

1- Rugrats

Rugrats olmadan Nickelodeon olmaz gibi bir şey. Çizgi film tarihinin en büyük başyapıtlarından birisi bu. Tommy’yi, Chuckie’yi, Phil ve Lil’i ve tabi Angelica’yı tekrar ekranda görmek istiyorum.

2- Aaahh!!! Real Monsters

Bu benim favori çizgi filmlerimden birisiydi. Ickis, Oblina ve Krumm’un yeniden çöplükten çıkıp, insanları korkutmaya çalışmasını izlemek paha biçilemez olurdu.

3- Hey Arnold!

Futbol topu şeklindeki kafasıyla Arnold, kanalın bel kemiğiydi diyebilirim. Yeni kanalı onsuz düşünemiyorum.

4- The Ren & Stimpy Show

Tamam bu biraz şımarıklık gibi görülebilir. Çünkü Ren ve Stimpy pek de çocuklara göre bir çizgi film değil. Yani kaç bölümünün yayınının yasaklandığını düşünürsek… Yine de oyum Ren ve Stimpy’den yana.

5- Rocko’s Modern Life

Bir zamanlar ATV’de bile gösterildi bu çizgi film. Rocko’yu da yeni kanalda görmek istiyorum.

6- The Wild Thornberrys

Eliza’nın vahşi doğada, safariler arasında yaşadıkları bambaşka bir keyifti. Tekrar izlemek isteyen bir çok kişi olduğunu biliyorum.

7- The Angry Beavers

Dag ve Norb’un hiperaktif yaşamını da bu listeye gözüm kapalı eklerim. Zamanında Nickelodeon’un en çok izlenenleri arasındaydı.

8- The Adventures of Pete & Pete

Pete adında iki kardeşin başından geçen enteresan olayları anlatan bu dizi, çocukluğumda beni en çok etkileyen diziydi. Yeni sezonda yayınlamayacaklarını biliyorum, ancak umut fakirin ekmeğidir.

9- Rocket Power

Extreme Spor’un dibine vuran bu çocuklar bir çoğumuzun zamanında paten falan kaymasına öncülük etmişti. Yeni sezonda bunu da görmek isteriz.

10- CatDog

Bir tarafı kedi, bir tarafı köpek… İkisinin arasındaki sonsuz didişmeyi anlatan bu çizgi film, ülkemizde de çok sevilenler arasındaydı. Öyle ki uzun zaman ulusal kanallarda da yer aldı.

11- Legends of the Hidden Temple

Bizi çılgınlar gibi ekran başına kitleyen yarışma programı. Olmec’in tapınağında survival kıvamında bir sürü oyun oynanırdı.

12- All That

Sonraki uyarlamaları Kenan&Kel ve The Amanda Show bile All That’in popülerliğine erişemedi. Harika bir live action komedi şovuydu.

13- KaBlam!

Action League Now!, Prometheus and Bob ve Life with Loopy gibi ufak çizgi filmlerin yer aldığı şov serisi. Kesinlikle yeni sezonda yer almalılar.

Bakalım yeni kanalada hangilerini görebileceğiz.

- Yorumlar -