Netflix’in büyük bütçeli yapımlarından Marco Polo, üçüncü sezonu için onay alamadı. Gelecekte de dizinin devamı için bir gelişme olacağı beklenmiyor.

İlk sezonu 2014’te gelen ve Marco Polo’nun uzakdoğu macerasını anlatan John Fusco imzalı seri, ikinci sezonunun onayını zar zor almış ve bir buçuk sene sonra yayınlayabilmişti. Aşırı büyük bütçesi nedeniyle soru işaretleri oluşturan dizi, ikinci sezonunda beklenen ilgiyi bulamadı.

Açıkçası benim en sevdiğim dizilerden birisi olsa da, benim sevmem dizinin devam etmesine yetmiyor. Netflix, dizide bir gelecek göremediğini belirtti. İlk sezonda 90 milyon dolar gibi bir bütçeyi eriten dizi, ilk sezonda başarılı olsa da, bu bütçeyi karşılıyor gibi görünmüyor.

Dizinin yapımcısı olan Harvey Weinstein da, Netflix’e kendilerine bu şansı verdikleri için teşekkür ettiğini belirten bir mesaj yayınladı.

Malesef Marco Polo’nun yolculuğu sona ermiş gibi görünüyor. Üzgünüm ama elden bir şey gelmiyor.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara’da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni’nin ve online oyun platformu Vendetta RPG’nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar