Valiyi acımasız mı zannettiniz? Sinirlerinizi alt üst mü etti? Yoksa dizideki en kötü karakter mi? Negan’ı görene kadar bekleyin. Çünkü Negan gümbür gümbür geliyor..

(BU BÖLÜM S06E12 İLE İLGİLİ SPOİLER İÇERMEKTEDİR.)

AMC’nin reyting canavarı dizisi “The Walking Dead” bu hafta itibariyle yeni bölümüyle kaldığı yerden tam gaz devam etti. Rick ve Alexandria sakinleri çevredeki topluluklardan haberdar olmalarıyla beraber “Saviors” adlı grup ve gücü hakkında da bilgi sahibi olmuş oldu. Onlar kendilerine saldırmadan önce kendilerinin onlara saldırmaları konusunda karar kıldılar ve kalabalık denilebilecek bir ordu ve Daryl‘la yola koyuldular. Gidişleri pek hayra alamet olmasa da dönüşleri öyle oldu. En azından onlar öyle düşündüler.

Uzun aksiyon dolu çatışmalardan sonra üslerini ele geçirmeye başladılar. Tam üssü ele geçirdik ayaklarında sevinirken motorla kaçmaya çalışan bir diğer grup üyesini indirdiler ve telsiz sayesinde Maggie ve Carol‘un Saviors’un elinde olduklarını öğrendiler. İşte tam bu noktada da dizi sona erdi. Gelecek bölümlerde ne olur ne olmaz bilinmez ama bizim bu bölümle ilgili yakaladığımız önemli noktalar var. Dizinin gidişatıyla ilgili önemli bilgiler veren noktalar.

1-  Lucille‘den haber var!

images (1)

Negan’ın sevgili yaveri “Lucille”, dizide kendini ucundan da olsa gösterdi. Gleen‘in outpost’da gördüğü parçalanmış kafa fotoğrafları Negan’a ait. Bilmeyenler için söyleyelim, Lucille üzerine dikenli tel sarılmış bir beyzbol sopasından fazlası değil. Negan’ın en sevdiği oyuncağı ayrıca. Acaba bu fotoğrafları Glenn’in görmesi tesadüf mü?

2- Saviors üssü muhtemelen sadece bir bölgeydi, ana bina değil

5-things-you-might-have-missed-in-the-walking-dead-episode-not-tomorrow-yet-the-compo-878125

Resimde de görülen iki antenli büyük bina muhtemelen Saviors’ın ana binası değil. Öyle olmak için fazlasıyla korunaksız ve küçük,dar bir alan. Çizgi-romanda da yer aldığı gibi kendileri de muhtemelen etrafı zombilerle örülü büyük bir fabrikada yaşıyorlar. Fabrikaya tek bir giriş var ve o da Negan ve adamları olmadan pek mümkün değil.  İleriki bölümlerde görmemize kesin gözüyle bakıyoruz. Eğer görürsek, şu ana kadar dizide gördüğümüz en büyük yaşam alanı olabilir.

3- Dizide tanıdık bir kafa göründü sanki? Neyin kafası bu?

12804832_978933228828839_4588933267917259202_n

En sağdaki kafa bir yerlerden tanıdık geldi mi? Evet. Doğru bildiniz. Johnny Depp‘in ta kendisi. Nereden geldi, niye geldi bilmiyoruz ama kendisini dizide birkaç saniyeliğine görsek bile, oldukça güzel bir sürpriz oldu.

- Yorumlar -