Müzik piyasası bu hafta epey hareketlendi. Lana Del Rey, Imagine Dragons ve Lorde’den yeni klip gelirken, Avicii’nin yeni albümü “Stories” yayınlandı.

Lana Del Rey, geçtiğimiz hafta yayınladığı Honeymoon albümünün üçüncü klibini “Music To Watch Boys To” için çekti. Dört gün önce yayınlanan klip; flamingolarla, retro kameralarla, gramafonlarla klasik bir Lana Del Rey klibi olmuş.

Imagine Dragons ise anlaşılan köklerine geri dönmeye çalışıyor. (Bu espriyi yapmazsam olmazdı.) Smoke + Mirrors albümünün ardından yayınladıkları singleları “Roots” Ağustos sonu müzik ortamlarına düşmüştü. Geçtiğimiz günlerde de bu singleın klibi yayınlandı. Açıkçası şarkıda biraz “The Presets” havası yakaladım. Klipte de bol bol çocukluk anıları, ailevi sorunlar vs. görüyoruz.

Haftaya damga vuran bir diğer klip ise Disclosure’dan Magnets. Lorde’nin de kendisine eşlik ettiği Magnets şimdiden bu ayın en iyileri arasında girdi bile. Son dönemin yükselen elektronik müzik grubu Disclosure, daha adından çok söz ettirecek gibi görünüyor.

Son olarak Avicii’nin yeni albümü “Stories” piyasaya bomba gibi düştü. Bugün yayınlanan albümde geçtiğimiz haftalarda dinleme şansını bulduğumuz singleları; “For A Better Day”, “Waiting For Love” ve “Gonna Love Ya” da yer alıyor.

- Yorumlar -