Telltale Games’in Minecraft Story Mode’unun ilk bölümü piyasaya çıktı ve biz de hemen oynadık. İlk izlenimlerimiz ise oldukça başarılı.

Açıkçası Minecraft Story Mode’u ilk duyduğumda, “Telltale Games de artık çok zorlamaya başladı” diye düşünmüştüm. Dün gece oyunun ilk bölümünü bitirdiğimde ise Telltale Games’in yaptığı bir oyunun kötü olamayacağını idrak ettim.

Yahu Minecraft’tan episodik rpg oyunu nasıl yarattınız, helal olsun. Adeta bambaşka bir dünyaya aldı götürdü Story Mode. Hem bir yandan klasik ve alıştığımız Minecraft’ın görselliği, onun yanında Telltale Games oyunlarının esprili ve iyi yazılmış senaryosu.

minecraft story mode

Grafikler alıştığımı Minecraft’ın vanilla tarzında hazırlanmış. Karakterlerde ise biraz Tales From The Borderlands havası yakalıyoruz. Özellikle baş karakterimizi, Tales From The Borderlands’deki Rhys’e çok benzettim.

Atmosfer ve müzikler zaten tamamen Minecraft. Oyundaki tek eksiğimiz gidip saatlerce malzeme toplamak. Onun dışında bambaşka bir Minecraft dünyası bizleri bekliyor.

Evet kısaca Telltale Games bu oyunu da yapmayı başarmış.

- Yorumlar -