Çin’in en çok tanınan ve en başarılı yönetmeni Yimou Zhang’ın yönettiği, Matt Damon’ın başrolünde olduğu ve Çin Seddi’nin ardındaki sırrı anlatacak The Great Wall’dan yeni fragman yayınlandı!

135 Milyon dolarlık bütçesiyle bugüne kadar yapılmış olan en büyük ve en pahalı Çin filmi olma özelliğini taşıyan “The Great Wall” filmi yavaş yavaş çekimlerde sona yaklaşıyor. Film ilk duyurulduğunda herkes binlerce Çin’li arasında Matt Damon gibi hollywood yıldızı, Game of Thrones’da Oberyn Martell rolünü üstlenen Pedro Pascal’ın ne işi var sorusu oluşmuştu herkesin kafasında. Ancak filmin teknik detaylarına baktığımız da, filmin uluslararası bir film olduğu anlaşılıyor. Ayrıca yönetmeninde ilk ingilizce film olma deneyimi olan bu film, Çin ile beraber dünyanın bir çok ülkesinde aynı anda vizyona girecek.

Filmin Konusu Neyi Anlatıyor? 

Film Çin Seddinin yapıldığı yıllarda geçen epik bir savaş hikayesini anlatıyor. Henüz Çin Seddi tamamlanmamışken, inşaatı esnasında bir anda ortaya çıkan devasa bir Ejderha’nın ve bunu yenmeye çalışan insanların kahramanlık hikayelerinin anlatıldığı bir film olacak. Aslında filmin fragmanı yayımlanmamışken filmin konusunun, Çin Seddi’nin yapımına sebep olan olayların anlatılacağı ve bu sebeplerden birinin de ejderha’dan korunmak için yapıldığı dedikodusu ortaya çıkmıştı.Özellikle yıllarca Çin Seddi’nin Türklerden korunmak için yapıldığının ders kitaplarında dahi anlatıldığı ülkemizde, çok tepki alan bu konu aslında sanıldığı gibi değilmiş. (Youtube’da yayınlanan ilk fragmanda ki dislike oranından da zaten Türklerin filmi beğenmediği aşikar)

the-great-wall-cin-seddi-film-konusu-3

Filmin sadece yönetmeni ve oyuncuları değil ayrıca müziklerini yapan kişi de efsane bir isim. İron Man, Game of Thrones gibi başyapıtların da müziklerini besteleyen İran asıllı Alman bestekar Ramin Djawadi, müzikleriyle bu filmin kadrosunda yer alacak.

Filmin tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de 30 Aralık 2016‘da vizyona girmesi bekleniyor. Filmin ilk fragmanını ve yeni yayınlanan 2.fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz!

2.Fragman ;

- Yorumlar -