Kim olduğunu sır gibi saklayan, ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin kimliğiyle ilgili yepyeni bir teori var; Massive Attack elemanı Robert Del Naja!

İskoç gazeteci Craig Williams’ın teorisine göre Massive Attack üyesi Robert Del Naja, gizemli sokak sanatçımızın ta kendisi. Aynı şekilde Williams, Banksy’nin tek başına çalışmadığı ve bir ekip olduğunu düşünüyor. Bu teorinin en büyük dayanağı ise Bansky çalışmalarının genellikle Massive Attack konserlerine denk gelmesi.

massive-attack-bansky

Robert Del Naja’nın, Massive Attack’tan önce graffiti sanatçısı olduğunu da biliyoruz. Üstelik bazı röportajlarda Banksy ile arkadaş olduğunu söylemişti. Yoksa Peter Parker’ın Spiderman benim arkadaşım demesi gibi bir arkadaşlıktan mı bahsediyoruz?

Del Naja, henüz bu konuda bir açıklama yapmadı ancak konunun interneti biraz daha meşgul edeceği aşikar. Biz de gelişmeleri merakla takip ediyoruz.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

Ankara Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapıyor. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası.

İlgili Yazılar