Carrie Fisher’ın trajik ölümünün ardından Star Wars filmlerindeki rolünün de ne olacağı konuşulmaya başlanmıştı. Lucasfilm normalde dedikodulara cevap vermese de bu seferlik bu kuralı görmezden geldiler ve Leia’nın geleceği hakkında bir açıklama yaptılar.

Lucasfilm’in yayınladığı mesaj şu şekilde;

Genellikle fanlara veya spekülasyonlara cevap vermeyiz ancak bu günlerde değinmek istediğimiz bir dedikodu dolanıyor. Bütün fanlarımıza belirtmek isteriz ki Lucasfilm’in dijital olarak Carrie Fisher’ı Prenses Leia veya General Leia Organa rolüyle yaratmak gibi bir niyeti yoktur. 

Carrie Fisher her zaman Lucasfilm ailesinin bir parçası oldu ve olmaya devam edecek. O bizim prensesimizdi, generalimizdi ve daha da önemlisi dostumuzdu. Onun kaybının acısını hala hissediyoruz. Biz Prenses Leia’nın anısını yaşatacak ve Star Wars’a verdiği herşeyi onurlandırmak için elimizden geleni yapacağız.

Biz de Carrie Fisher’ın dijital olarak canlandırılmama kararına katılıyoruz. Prensesimizi kaybetmenin acısını hala derinden yaşıyoruz.

- Yorumlar -

Yazar Hakkında

Genel Yayın Koordinatörü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde üniversite hayatına başladı. Şu an Ankara'da, Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor. Eski frp sitelerinden Ejderİni'nin ve online oyun platformu Vendetta RPG'nin kurucularından. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde 2011 yılında BilgiCon etkinliğinin yönetim kadrosunda bulundu. Fantastik, tarihi ve polisiye kitap tutkunu. Piyano ve klavye çalıyor. Küçüklüğünden beri konsol ve bilgisayar oyunu hastası. Bir yandan web masterlık yapıyor.

İlgili Yazılar