Gizemli bir kız, gizli deneyler, gizemli olaylar…

Şu günlerde çoğumuzun öyle ya da böyle kafa dağıtmaya ihtiyacı varken bu dizi imdadınıza deli gibi yetişebilir. Öyle ki sadece kafa dağıtmakla kalmıyor, “Ne oluyor?” derken kafayı hafiften yiyorsunuz.

80’lerde, kendi halinde bir yerde geçen dizimizde küçük Will gizemli bir şekilde kaybolur, onu ararken bambaşka olayların içinde kendinizi buluverirsiniz. Kabataslak konu bu kadar klasik, aslında afişinden tut dizinin başlangıcındaki neon yazılara kadar her şey klasik. Ama bir şekilde dizi kendini yepyeni, eşsiz kılmayı başarmış.

Dizinin döneminin havasını o kadar iyi yansıtmış ki sanki siz de 80’lerin içindesiniz. Konu güzel bir şekilde bölümlere oturtulmuş, merakınızın tükenmesi mümkün değil. Eğer paralel evrenlere ilginiz var ise ve 80’lerin klasik supernatural olaylarında kendinizi bulmak isterseniz bu dizi sizin için aranan kan olabilir (ha bir de Winona Ryder’ı izlemek isteyebilirsiniz). Müzikler çok ama çok güzel, main theme harika. Replikler başarılı özellikle çocukların aralarındaki muhabbetleri çok çok hoş. Birçok şey zaten ucundan kıyısından ilgi alanınız olan şeyler olduğu için izlerken o kadar aslında siz ki, hafif bir gülümsemeyle falan izliyorsunuz.

Not: Dizinin türü içinde korku da var ama o kadar aman aman korkulacak bir şey yok tabi had safhada etkilenen bir yapınız varsa korkmanız mümkün.

Sonuç olarak bu kadar zamandır gerçekten heyecanla bir şeyleri takip etmiyordum. 8 bölüm, kendi içinde sunduklarını açıklayabilmiş ve ardında öteki sezon ve ya sezonlar için soru işaretleri bırakarak ilk sezonunu bitirmiş müthiş bir dizi sizleri bekliyor. Sabahtan başlarsanız, akşama kadar bitirmiş olursunuz, iyi seyirler.

(Editör notu: Dizi ikinci sezon onayını da aldı.)

- Yorumlar -