Ünlü korsan grubu 3DM bir açıklama yaparak çoğu oyuncuya “Nasıl yani??” dedirtmeyi başardı.

Ekibin yaptığı açıklamaya göre, 1 yıl boyunca, hiç bir single-player oyun için crack üretmeyeceklermiş. Bunun sebebi ise, oyun pazarında korsan oyunlar olmadan nasıl bir gelişme olacak ve oyun satışları gerçekten firmaların dediği gibi bir artış sağlayacak mı görmekmiş.

 

Ekibin üyelerinden olduğu sanılan ve Torrentfreak üyesi Bird Sister nickli kullanıcı, forum üzerinden yaptığı açıklamalarda, “yeni Çin yılı ile birlikte single-player oyunlardan uzak durulacağını; ve bu konuda 3DM’in oyun piyasasındaki gelişmeleri yakından takip ederek bir inceleme ve planlama yapacağını” belirtiyor. 3DM’in çok kararlı olduğunu da söylüyor…

Özellikle Denuvo kopya koruma sistemi ile korsanlar bir hayli zorlanmaya başlamışken (ki 3DM, Denuvo’lu Just Cause 3’ü kırmakta çok zorlandıklarını açıklamıştı), korsan oyunların da geleceğinin risk altında olduğunu belirtmemek olmaz. Ekip bu gidişle 2 yıla kadar piyasada korsan oyun kalmayabilir ve oyuncuların ücretsiz oynayabilecekleri bir oyun kalmayacağından endişe ettiklerini de dile getiriyorlar.

Sizce korsan oyunların son durumu ve geleceği ne durumdadır?

- Yorumlar -