Trailerın üzerinden baya zaman geçmiş olsa da Stranger Things’in 2. Sezonu için teoriler bitmiyor. Neler olacak tabii ki bilemeyiz ama internetin bazı şeyleri tahmin etmede ve göremediklerimizi göstermekte üstüne yok.

Bunları gördükçe heyecanlanan tek kişi ben olmamalıyım diyorum. Buyurunuz efenim seçmece bunlar.

Önce trailer tabii;

1. Thessalhydra:

Zaten Stranger Things’in D&D’yi ne kadar sevdiğini biliyoruz. İlk sezonda ağızlardan düşmeyen bir Demogorgon’umuz vardı şimdi ise nur topu gibi bir Thessalhydra’mız olacağı yönünde konuşmalar var. Aslında dört tane Thesalla Monster var ama olsa olsa Thessalhydra olur diyorum -ki herkes diyor- çünkü 1. Sezonda da sözü geçti ve şeklen de Will’in gördüğü yaratığa en çok benzeyen o.

NOT: Bu iki canavarımız da Yunan mitolojisinden gelme.

2. Wiil’in gördüğü gerçek mi, rüya mı?


İlk sezonun sonunda Will’in bir takım flashbacklere maruz kaldığını görmüştük. Buna bağlı olarak acaba tarilerda gördüğümüz bu sahne gerçek mi, yoksa Will’in görüleri ve ya rüyalarından biri mi? Bence bu bir rüya çünkü kimse Will’in yanında durmuyor. Kaybolmasından sonra da kimsenin onu evde yalnız bırakacağını düşünmüyorum. Bu kadar gürültüye kimse mi uyanmadı? Bunlar bana rüya olabileceğini düşündürürken, Hopper’ın karmaşada kaldığı bir sahne var, bununla ilgili olabilir diye düşünmüyor değilim yani sahne gerçek ama elimizdeki çizimi Will uyanıp da çizmiş olabilir. Sonuçta yaratığı bir kere kanlı canlı gördükten sonra -hele ki fragmandaki gibi- neden bir çizim yapmaya zaman olsun ki.

NOT: Aslında Will’in canavar olacağına dair de söylentiler var.
Bununla ilgili olarak bölüm isimleri yayınlandığı için bu iki sahne 3.bölüm olan The Storm’a ait olabilir.

3. Ravenloft

Ravenloft D&D’nin hikâyelerinden biri. Kabataslak anlatırsak amaç mistik bir sis tarafından ele geçirilmiş Barovia’yı kurtarmak. Brovia, Count Strahd von Zarovich isimli kedini ölümle kan kardeş ilan etmiş bir vampir tarafından esir alınmış diyebiliriz. Oyuncuların bu vampiri alt etmeleri gerekiyor. Peki, nerden çıktı bu? Şurdan; çok sevgili trailerımız gördüğümüz çizimin arkasında küçük bir ayrıntı eklemiş.


Söz konusu köşeden köşeden bakan sayfa Ravenloft’un 8. Sayfasıymış, kendisi 1983 çıkışlı. O kadar kâğıt arasından bunu gören kişiye de koca bir alkış.


Brovia’yı kurtarmak için oyuncuların iki şeyi bir araya getirmesi gerekiyor; The Holy Symbol and The Sunsword. Bu ikisi diziyle nasıl bağdaştırılacak bunu çok merak ediyorum. Belli ki bir şey araştırılıyordu ya da sadece 80’ler popüler kültürüne olan bir göndermeydi ki dizi bu işi biliyor zaten.


NOT: Stephen King’in de The Mist isimli bir kitabı bulunuyor ve kitapta 6 bacaklı bir yaratığımız var.

4. Cadılar Bayramı

Gördüğümüz kayıt Will’e ait ve 30 Ekim 1984’ten yani cadılar bayramıdan 1 gün önce aynı zamanda olanların üzerinden 1 yıl geçmiş. Ghostbusters kostümlerini Dustin,Lucas ve Mike’ın üzerinde gömüştük ama Will’in üzerinde görememiştik büyük ihtimal bu yüzden. Tabii bu hastaneden alınmış bir kayıt mı yoksa deney gibi bir şeye mi ait? bilmiyoruz.


Peki Dustin neye bakıyor?

Not: Ghostbusters’ın çıkış tarihi de 1984.

5. Eggo

Eleven’ın en sevdiği şey Eggo Waffles’tı. Tıpkı reklamdaki çocuklar gibi. Bunun önemi ise trailerın bu reklamla başlaması. Reklam 1980’den o bile basit bir gönderme değil. Aman canım Eggo işte Eleven seviyor diye koymuşlar sezonun sonunda da Hopper Eleven’a getirdi falan diyor olabilirsiniz. Evet, bunlara da bir gönderme ama reklamın tamamında bir yaratıktan da bahsediliyor, kıps. Yahu reklamın kendisi bile 3 şeyle bağlandı. Buyrun;

6. Barb?


İlk sezonda Barb’ın olayının üstüne çok gidilmemişti. Ama Duffer Brothers, Barb’ın hak ettiği adaleti bulacağını söylemiş. Zaten Hopper bir yeri kazarken görülüyor belki bununla bir ilgisi olabilir. Ama bir şeyleri saklıyor da olabilir. Okuduğuma göre sonuçta Byers ailesinin bununla ilgisi olduğu düşünülebiliyor ve Hopper da aileyi korumak istiyordur. Çünkü kimsenin Eleven’dan haberi yok aslında. Hopper ve gizli güçler olan biteni saklasın diye bir anlaşma yapmıştı hatırlarsanız.

7. Arcade

Hemencik bir arcade yazısı görüyoruz, Will’in yılbaşı hediyesi neydi peki? Bir Atari. Bu da işin eğlenceli kısmı aslında, Space Invaders gibi arcade oyunları sık sık görebiliriz. Peki, Arcade işaretinin arkasında ki kırmızı bulutu gördünüz mü?


8. Eleven !!!

Hepimiz çok bekledik,inandık ve sonunda gördük; Eleven yaşıyor !!! Peki, nerede? Birçok kişinin dediğine göre Upside Down’da. Görüntünün ters verilmesi de bunu anlatmak için küçük bir oyunmuş.


NOT: Upside Down ile ilgili bir teori de Upside Down ve yaratıkların Eleven’ın bilinçaltıyla bir ilgisi olmadığı. Aslında Eleven deneylerden birinde bir şekilde Upside Down’a ulaştı ve çok meşhur uzay istilasının açığa çıkmasına sebep oldu, yani zaten hep oradalardı.

Daha kafada bir sürü soru işareti varken bile trailerdan bu kadar şey çıkması çok güzel ve araştırdıkça bambaşka şeyler bulunacağı da kesin. Eleven yaşıyor ama nasıl? Will’e ne olacak? Upside Down başka bir gerçeklik mi yoksa Hawkins’in geleceği mi?

Bunların cevabını maalesef Cadılar bayramından önce öğrenemeyeceğiz. O zamana kadar sabırlı olmaktan başka çaremiz yok. Hemen yeni şeyler gelsin hemen!

- Yorumlar -