Kingdom Come: Deliverance’ı belki duymuşsunuzdur, orta çağ avrupasında geçen bir RPG. Olayı ise gerçeklik. Fantastik öğeler barındırmadan, o günleri yaşatacak olması. Geliştirici firma Warhorse Studios yakın zaman önce oyunun çıkış tarihinin 2017’ye sarktığını duyurmuştu. Bunun sebebini de biraz sonra izleyeceğiniz videodan anlayabilirsiniz.

Firmanın yaptığı açıklama da şu şekilde: “Oyun için gerekli her şeyi tamamladık. Tüm dünya tamamlandı, görevler hazır ve diğer aklınıza gelecek tüm parçalar yapıldı. Ancak, tahmin edersiniz ki, bu parçaları bir ara getirdiğimizde bir çok hata ile karşılaştık ve onları düzeltmek için zamana ihtiyacımız var.”

Her zaman söylerim, bug temizliği ile uğraşan, optimizasyon için oyunculardan zaman isteyen firma candır. Temiz bir oyun sunsunlar, yeter. Yapımcı firma sadece PC düzeltmeleri ile değil, aynı zamanda PC için hazırlanan bu oyunu aynı anda PS4 ve Xbox One için de çalışır hale getirmek için de uğraşıyormuş.

Bu konu ile ilgili de şunu söylemişler: “PC oyuncuları genelde şundan şikayet ederler; konsol için tasarlanan oyunların PC Portları rezalet olur. Bizim bu konuyla ilgimiz yok. Biz oyunu PC için yarattık ve PC’den alarak konsol portu haline getiyoruz. Bu yüzden PC tarafının daha güçlü olacağını biliyoruz.”

Güncelleme/geliştirme videosu 12 dakika sürüyor olsa da, oyun ile ilgili ve geliştirme aşamaları ile ilgili bilgiler içeriyor. Ayrıca yeniden belirteyim, 2017’de bir ara gelecek bu oyun. Hangi ara olduğunu şu an bilmiyorum ama The Pack ekibi olarak sizler ile öğrendiğimiz an paylaşacağız.

 

BONUS GÖRSEL:

 

- Yorumlar -