John Wick 2’nin yönetmeninden taş gibi bir haber geldi; John Wick’in geçmişini anlatan bir dizi yapılabilir.

Bu ay içinde gösterime girecek olan John Wick 2’nin basın toplantısında konuşan filmin yönetmeni, Chat Stahelski, ikinci filmde Wick’in geçmişini anlatmak istediklerini ancak “bu yolun serinin geldiği noktaya uymadığını” belirtti. Bunun üzerine ise Lionsgate’in bu fikri televizyona taşımayı istediğini açıkladı.

Açıklamanın devamında Stahelski, John Wick 2’nin metin yazarı Derek Kolstad ile neredeyse geçmiş hikayesini yazıp bitirdiklerini, ancak bu fikri başka projelerde kullanabilmek için rafa kaldırdıklarını anlattı. Lionsgate’in bu projeyi TV’ye taşımak istemesini de oldukça ilgi çekici bulan Stahelski, artan kreatif özgürlük ve herkese ulaşabilmenin altını çizerken “bence TV’de bu projeyi iki saatlik bir filmde yaptığınızdan daha iyi işleyebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Ancak bu fikrin şu an için sadece fikirden ibaret olduğunu, ekibin tek amacının orijinal hikayeyi bir sonuca bağlamak istediğini söyleyen Stahelski, daha sonra bu projeye geçebileceğini söyledi.

John Wick 2, ülkemizde 10 Şubat’ta vizyona girecek. Filmin John Wick olmasının yanı sıra Keanu Reeves ile Lawrence Fishburne’ü yeniden bir araya getirecek olması dikkat çekiyor.

- Yorumlar -