1962 yılından beri farklı stüdyolarla farklı yapımcılarla çekilen James Bond serisinin en son 24.filmi olan Spectre 2015’te yayınlanmıştı. Spectre Sony Pictures tarafından imzalanan son 4 filmlik serinin son filmiydi ve böylelikle sözleşme de sona ermiş oldu.

2015’te son filmden sonra bir çok stüdyo, serinin yeni sözleşmesini alabilmek için yoğun çaba sarf etmişti. Universal Pictures, Warner Bros., 20th Century Fox, Annapurna ve son sözleşmelerinde istenilen başarıyı gösteremese de yeni bir anlaşma umuduyla masaya oturan Sony vardı. Ancak IMDbPro’ya göre bu kıyasıya mücadelenin kazananı Christopher Nolan’a ve eşine ait Syncopy şirketi oldu. Daha önce İnception, The Dark Knight, Prestige gibi harikulade filmleri bize sunan Syncopy şirketi umarız James Bond serisini de çok ciddi bir şekilde ekranlara yansıtabilir.

Sözleşme her ne kadar Christopher Nolan’a ait şirket tarafından imzalanmış olsa da yönetmeninin kim olacağı henüz belli değil. Söylentiler arasında Sherlock dizisinin yönetmenliğini yapmış Paul McGuigan da var.

- Yorumlar -