İlk filmi bundan tam 20 sene önce yayınlanan Independence Day’in ikinci filminin vizyona girmesine artık sayılı günler kala filmden bomba gibi yeni klip yayınlandı.

2012, M.Ö 10.000Stargate gibi filmlerle oldukça başarılı bir yönetmen olduğunu ispatlayan Roland Emmerich’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, başrol oyuncusu olarak açlık oyunlarından tanıdığımız Liam Hemsworth yer alıyor. Will Smith‘in ilk filmde yer alıp ikinci filmde yer almama sebebi, birinci ve ikinci film arasında öyküye göre bir hibrit uçağı test ederken ölmüş olmasıdır. İlk filmde hatırlayacağımız gibi uzaylılar mağlup olmuşlardı. “Resurgence“da uzaylıların teknolojisini kendimize alarak dünyamızı daha da güçlendirmek için çalışmış hatta ayda bir üs bile kuruyoruz. Ancak uzaylılar dünyada bizlere mağlup olmadan hemen önce uzaya bir mesaj göndermişlerdir ve aradan geçen 20 sene boyunca uzaylılar daha da güçlenip daha da kalabalıklaşarak dünyamıza tekrardan saldırmaya başlıyorlar.

Independence Day 2 : Resurgence ilk olarak 23 Haziran’da ABD’de vizyona girecek. Türkiye’de ise 4 Temmuz’da sinema salonlarında izlenebilecek.

- Yorumlar -